Новий вид автостопу: “розвести” поліцейських, щоб довезли, куди треба

Щоб безкоштовно доїхати в поліцейській машині в Кам’янець-Подільський, 21-річний юнак придумав, що його пограбували, пише avtovod.org.ua.

Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 383 «Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину» Кримінального кодексу України.

На Різдво 21-річний кам’янчанин гостював у знайомих у Хмельницькому. Близько 3:00 ночі він посварився з 28-річним товаришем і пішов з квартири. Пішки дістався до автостанції №5, але грошей на дорогу в Кам’янець у нього не було. Тоді хлопцеві спало на думку скористатися допомогою правоохоронців, адже по дорозі він бачив багато патрульних автомобілів, які, на його думку, могли підкинути в рідне місто.

Придумавши нехитру легенду, юнак зупинив поліцейський автомобіль і повідомив правоохоронцям, що відносно нього скоїли розбійний напад. Мовляв, по дорозі на Кам’янець його підібрало «Жигулі», в салоні якого вже було троє чоловіків. Потім незнайомці, погрожуючи ножем, відібрали у нього гаманець і телефон.

На місце події одразу прибула слідчо-оперативна група Південно-Західного відділення поліції. Псевдопотерпілий в деталях описав автомобіль і своїх кривдників, зазначивши, що зможе їх впізнати.

Однак під час перевірки вся історія, викладена заявником, виявилася помилковою. Оперативники встановили, що його мобільний телефон знаходиться в ломбарді ще з 30 грудня, і здав його туди сам заявник. Не знайшла підтвердження і інша інформація.

Зрештою, хлопець зізнався, що придумав всю цю історію, щоб йому допомогли дістатися додому. За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 383 «Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину» Кримінального кодексу України. Подібні дії караються виправними роботами на строк до 2 років або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на строк до 2 років.

Сектор комунікації ГУ Національної поліції у Хмельницькій області.


Не пропустіть