Що потрібно зробити, щоб вдало придбати авто

Купівля автомобіля – хвилююча, радісна подія. Рішення про купівлю авто визрівають поступово, виважено, адже дуже хочеться, щоб покупка була вигідною та якісною, пише reporter.pl.ua.

На жаль, не всі покупці відносяться до неї відповідально. У гонитві за примарними вигодами, ігнорують проведення експертизи, а, як результат, замість омріяного авто – «кіт в мішку». Часто бажання сісти за кермо одразу після підписання генеральної довіреності призводить до розчарування і спустошення гаманця.

Уявімо ситуацію, коли авто продається без зняття з реєстрації (за генеральною довіреністю). Через деякий час Вам треба його перепродати. Новий власник скористався правом зареєструвати автомобіль на своє ім’я, а тут і з‘ясовується, що авто – з перебитим номером кузова, підробленим свідоцтвом про реєстрацію, чи знаходиться в розшуку, як це сталося, наприклад, в територіальному сервісному центрі № 5343 (м. Лубни) у січні цього року. Автовласник для перереєстрації транспортного засобу звернувся до працівників ТСЦ з метою перереєстрації авто. При огляді фахівцем експертної служби НДЕКЦ ідентифікаційних номерних позначень та супроводжуючих документів автомобіля HONDA CR-V було встановлено, що ідентифікаційне номерне позначення кузова, наданого на дослідження автомобіля, піддавалося зміні ідентифікаційного номера кузова, шляхом перебивання останніх чотирьох знаків. Документи та автомобіль було передано співробітникам Лубенського відділу поліції ГУ НП в Полтавській області. З’ясувалося, що автомобіль перебував у розшуку в Харківській області.

До того ж існують шахрайські схеми продажу автомобіля-двійника. Це відбувається у такий спосіб: під викрадений або не розмитнений автомобіль підбирають схожий за кольором або типом кузова, потім номер кузова перебивають кустарним способом і друкують підроблений техпаспорт. Дві ідентичні машини готові. Чи хотіли б Ви придбати одну з них?

Регіональний сервісний центр МВС в Полтавській області наполегливо рекомендує проводити експертизу. Адже не завжди можливо, навіть при укладанні договорів-купівлі продажу, при огляді транспортного засобу встановити відповідність кольору, номери агрегатів і т.д. Звертаючись до кваліфікованих працівників сервісних центрів, автовласники можуть убезпечити себе від покупки авто з підробленим свідоцтвом про реєстрацію, перебитими номерами агрегатів, перевірити, чи не перебуває в розшуку автомобіль. Сукупність цих факторів є гарантією, що Ви не придбаєте автомобіль-двійник.

Фахівці Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, що є в кожному територіальному сервісному центрі, проводять належну перевірку транспортного засобу і надають такі послуги:

1. Дослідження ідентифікаційних номерів агрегатів ТЗ (кузова, рами, двигуна) вітчизняного виробництва, країн СНД та іноземного виробництва;

2. Встановлення об’єму двигуна;

3. Встановлення ринкової вартості ТЗ при укладанні договорів купівлі-продажу;

Додатково спеціалісти НДЕКЦ встановлюють рік виготовлення транспортного засобу та справжність реєстраційних документів (свідоцтв про реєстрацію ТЗ).


Не пропустіть