Що таке європротокол і як ним скористатись у разі ДТП

Не всі водії знають що таке Європротокол і продовжують викликати на місце ДТП поліцію, передає Дорожній адвокат.

«Євротокол» – самостійна фіксація водіями дорожньо-транспортної пригоди на спеціальному бланку без участі поліції. Європротокол подається у страхову компанію і є підставою для отримання страхового відшкодування.

Умови для складення євро протоколу:

– В усіх учасників ДТП є страхові поліси;

– Учасників ДТП не більше 2-х;

– Нікому не завдано шкоди здоров’ю чи життю;

– Учасники ДТП не перебувають у стані алкогольного чи іншого сп’яніння;

– Учасники погоджуються з обставинами ДТП;

– Один з учасників визнає себе винним, інший погоджується ц цим;

– Завдана транспортному засобу шкода не перевищує 50 тис. грн.

Якщо хоча б одна з умов не виконується, необхідно обов’язково звернутись у поліцію для оформлення ДТП.

Бланк євро протоколу видається разом з полісом. Водночас, є можливість оформити європротокол в електронній формі – «Електронний Європротокол», який є повним аналогом паперового варіанту. Для цього, необхідно мати хоча б смартфон з доступом до Інтернету. Електронний європротокол заповнюється за посиланням.

Доцільніше заповнювати електронний європротокол, оскільки під час заповнення система перевіряє правильність заповнення, а також перевіряє дійсність страхових полісів. Заповнювати електронну версію не складно.

Після заповнення європротоколу водії мають право залишити місце дорожньо-транспортної пригоди та звільняються від обов’язку інформувати поліцію про настання ДТП.

Важливий момент: Якщо учасник ДТП не має автоцивілки (є пільговиком та звільнений від такого обов’язку), потрібно обов’язково викликати на місце події поліцію. Складання європротоколу у згаданому випадку не буде підставою для отримання страхового відшкодування.

Після складання європротоколу кожен з водіїв повинен зі своїм примірником європротоколу звернутись до своєї страхової компанії протягом 3-х днів. У випадку використання системи «Електронний Європротокол» повідомлення страховій компанії відправляються автоматично.

Переваги європротоколу:

– Водії не витрачають час на виклик та очікування поліції;

– Винний водій не отримує адміністративного штрафу;

– Посвідчення водія залишається у винного водія;

– Працівники поліції можуть виконувати інші функції;

– Водії не будуть відвідувати судові засідання.

Тому, вирішення справ по ДТП шляхом оформлення європротоколу є більш сучасним та ефективнішим методом вирішення питань по незначних ДТП.


Не пропустіть