В Україні змінюють формат водійських прав і техпаспорта: що варто знати водіям

Кабмін погодив проєкт постанови про затвердження зразків бланків і технічних описів бланків національного та міжнародного посвідчень водія, а також техпаспорта.

Таке рішення Кабінет міністрів прийняв на засіданні у середу, 16 вересня, передає Укрінформ.

«Проєктом акту пропонується приведення нормативно-правових актів у відповідь до чинного законодавства, а саме: внесення відмітки про надання особою згоди або незгоди на посмертне донорство до національного посвідчення водія на право керування транспортними засобами; приведення національного посвідчення водія у відповідність до додатка 6 «Національне посвідчення водія» до пункту 2 статті 43 Конвенції про дорожній рух від 8 листопада 1968 року в частині переваги кольору рожевий», – йдеться у пояснювальній записці.

У МВС звертають увагу на те, що пропонованими змінами передбачається внесення до графи 14 національного посвідчення водія включити відомості стосовно групи крові (резус-фактор), що дає змогу працівникам медичних установ оперативно надати першу необхідну допомогу потерпілим у разі травмування у ДТП.

Також уточнюється, що законом «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» передбачено питання щодо надання згоди або незгоди особи на трансплантацію.


Не пропустіть