В Україні змінили вимоги до перевезення дітей в авто

Кабінет міністрів України змінив правила перевезення дітей в автівках, зробивши обов’язковою наявність спеціальних тримачів, якщо зріст дитини нижче 145 сантиметрів, пише Ampercar.com.

Таким чином український уряд регламентує новою постановою не просто наявність автокрісла – тепер воно повинно відповідати європейським технічним стандартам. При цьому в документі вказано, що “дитяча тримальна система” – це обладнання, яке може утримувати дитину в сидячому або нахиленому положенні, та знижує небезпеку травмування.

Крім того, в новій постанові виписано більш точні вимоги до установки автокрісел. Якщо автокрісло встановлюється на передньому кріслі автівки, то необхідно відключати фронтальну подушку безпеки.

Водночас зазначено, що спеціальні автокрісла для дітей необов’язкові в автобусах (за умови обмеженої швидкості руху), санітарних, автомобілях поліції та іншому службовому транспорті.

Треба зауважити важливий нюанс – якщо раніше на передньому сидінні авто не можна було возити дітей до 12 років або якщо їх зріст нижче 1,45 м, то з новою версією дані за віком прибрали, залишивши тільки зріст. Тобто, якщо дитина буде нижче 145 сантиметрів та в набагато старшому віці, то їй потрібно буде спеціальне автокрісло.


Не пропустіть