Вітчизняний позашляховик-амфібію ЛуАЗ виставили на продаж за ціною вживаного Chevrolet Aveo

Позашляховики Луцького автомобільного заводу залишили помітний відбиток в історії української промисловості. Маленькі і непоказні зовні автівки улюбленці багатьох водіїв через відмінну прохідність і невибагливість в експлуатації.

Крім цивільних моделей, “ЛуАЗ” випускав незвичайну військову техніку. Один з найбільш примітних проектів – позашляховик-амфібія. Зараз таку машину можна як і раніше знайти в стані, наближеному до заводського.

Історія моделі “ЛуАЗ-967” почалася ще в середині 60-х років. Перед інженерами поставили завдання створення позашляховика-амфібії, який міг би використовуватися для виконання цілого ряду військових завдань. Крім плавучих здібностей, машина повинна була отримати можливість десантування і перевозити малі вантажі.

На розробку серійної версії позашляховика пішло близько десяти років. Перші експериментальні модифікації мали ряд істотних недоліків. Використовуваний мотоциклетний двигун виявився недостатньо потужним для поставлених завдань. Первісне рішення зробити ряд кузовних елементів з пластику не виправдало себе в умовах десантування. Лише в середині 70-х років підприємству вдалося налагодити випуск моделі 967.

Серійна версія машини отримала карбюраторний двигун потужністю від 30 до 40 кінських сил з повітряним охолодженням. Технічні особливості конструкції забезпечили 967-му відмінну прохідність. Завдяки абсолютно плоскому днищу колія не сильно лякала водія, машина буквально прослизувала по бруду.

Важливою особливістю позашляховика-амфібії стала підвіска. Її зробили незалежною, що дозволило домогтися гарної плавності ходу. Подібне рішення стало особливо важливим для транспортування поранених людей. При цьому, підвіска виявилася міцною і надійною, тому що була розрахована на можливе десантування парашутами.

За офіційною інформацією, за весь час випуску моделі було вироблено трохи менше 8000 зразків. До нашого часу дійшли лише одиниці, а більшість з них знаходяться в далеко не найкращому стані. Основна проблема наявних на вторинному ринку автівок – втрата плавучості. В силу віку техніки герметичність сильно порушена, а відновити її проблематично. Купити “ЛуАЗ-967” без функціоналу амфібії можна за ціною до 2 500 доларів.

Проте, нам вдалося знайти варіант з консервації, який заслуговує на увагу читачів Avtosota. За словами продавця, функція амфібії збережена, автомобіль може пересуватися як по дорогах, так і по воді. Можливо, цьому посприяв пізній рік випуску – 1987. Машина випускалася в останніх серіях, тому була повністю доопрацьована і позбавлена ​​типових “болячок”.

Неозброєним оком видно, що власники практично не модернізували позашляховик. Збереглися заводське сидіння і панель приладів. Рульова колонка має дуже широкий діапазон регулювання по висоті, що дозволяє управляти амфібією лежачи.

Посадка в “ЛуАЗі-967” не найзручніша, через розташування водія посередині і особливості коробки передач автівкою доводиться керувати з розсунутими в сторони ногами.

Оцінити збереження кузова по фотографіях проблематично, але явно видно, що для своїх років він перебуває в досить гідному стані. До слова, додаткові сидіння пасажирів складаються і створюють абсолютно рівну підлогу для встановлення носилок.

За подібний екземпляр продавець просить 121 000 гривень, що є еквівалентом 4 500 доларів. З огляду на історичну цінність позашляховика і хороше збереження, знайти покупця буде цілком реально.

Джерело avtosota.com

Не пропустіть