Водіям розповіли, як визначити бензин низької якості

Заправка автомобіля низькоякісним бензином загрожує неприємними наслідками у вигляді поломок і дорогого ремонту. Експерти виділили три ознаки, за якими водії можуть визначити паливо неналежної якості, повідомляє видання «Новини і Факти».

Неякісний бензин видає запах – в вихлопі з’являються помітні нотки сірководню, особливо добре відчутні при їзді заднім ходом. Запідозривши недобре, покупець має право вимагати у АЗС надати паспорт якості на пальне, в якому у нього виникли сумніви. При цьому фахівці відзначають, що для з’ясування стосунків з АЗС в правовому полі (проведення експертизи та інших необхідних у подібних випадках заходів) у клієнта обов’язково повинен бути чек про покупку.

При використанні неякісного палива в двигуні виникає ефект детонації, який дуже чітко проявляється під час роботи під навантаженням (при розгоні, русі під гірку і.т.д.). На детонацію категорично не можна не звертати уваги, оскільки при її наявності руйнується силовий агрегат, а якщо вона виникла відразу після заправки, то в бак практично напевно залили «сурогат».

Не менш характерною ознакою поганого бензину є втрата потужності – автомобіль стає менш динамічним і знехотя набирає швидкість, двигун починає «троїти», перестають працювати свічки запалювання.

На жаль, якість палива в Україні залишає бажати кращого, тому обов’язково беріть і зберігайте чеки з АЗС, щоб в разі проблем мати можливість відстояти свої інтереси.


Не пропустіть