МВС хоче впровадити новий штраф для водіїв

Влада нашої країни готує чергове покарання у вигляді штрафу автомобілістам. Йдеться про порушення, пов’язане з експлуатацією транспортного засобу в холодну пору року. Пропонується штрафувати водіїв, які пересуваються автомобілем на літній «резині» взимку.

Відповідний законопроект уже розроблено МВС, і незабаром він має вступити до ВРУ для подальшого його опрацювання, повідомляє Avtosota.

Що пропонується

Пропонується штрафувати водіїв, які використовують на своєму автомобілі літні шини у певну пору року. Тобто, якщо водій у період з 1 жовтня і по 31 березня був зупинений поліцейськими і його автомобіль був «обутий» у літні шини, то за це правопорушення має виписати штраф. Сума штрафу пропонується у розмірі 340 гривень, проте при рецидиві сума може бути суттєво збільшена.

Водночас, на думку поліції, до правил дорожнього руху необхідно внести відповідні норми, за якими можна буде чітко визначати призначення автомобільних шин: літні, зимові та всесезонні.

Маркування шин

Так, зимова шина повинна мати маркування: “DP”, “MS”, “MS”, “M+S” і “M&S”. Таким чином, шини з таким позначенням можуть використовуватися в зимовий період.

Літня «гума» не має на собі будь-яких позначень і, відповідно, може використовуватись у літній час.

Що стосується всесезонної шини, то на її боці має бути маркування – «All Seasons». Такі покришки можуть використовуватись незалежно від пори року.

Також поліція України зазначає, що дане нововведення зробить пересування транспорту на дорогах безпечнішим, а водії стануть відповідальнішими щодо вибору шин для свого транспортного засобу.


Не пропустіть