В яких країнах авто можуть придбати тільки багатії

Автомобіль – це передовсім засіб пересування, а не розкіш, але в цих країнах думають зовсім по-іншому.
Топ-5 країн, в яких дозволити собі покупку автомобіля лише дуже забезпечені люди склав портал avtoblog.

Північна Корея. Для того, щоб придбати в цій країні машину для особистого користування потрібно здійснити який-небудь подвиг. Бойовий або ж трудовий. Трішки простіше тим, хто обіймає високі посади. Адже для того, щоб купити авто в цій країні потрібно отримати спеціальний дозвіл. Та й це ще не все, адже й вибрати то ні з чого. Тут можна придати лише Pyongyang 4.10, який є клоном старенького Mercedes. Якщо ж є бажання придбати вживане авто, то старенька машина випущена в СРСР обійдеться у $20 тисяч. До слова, рідний Pyongyang 4.10 дешевший.

Китай. Тут обрізають крила високі мита на іномарки. До них також додаєються великі податки та збори на транспортні засоби, вироблені за кордоном. Відповідно, вартість іномарки шалено завищена для платоспроможного населення. До прикладу, BMW 740i вартуватиме $170 тисяч. А податків ще на тисяч 70 набіжить. Однак, це не стає на заваді покупки дорожезних іномарок китайцями. В окремих містах та провінціях влада просить ще $10 тисяч за звичайнісінькі номерні знаки.

Малайзія. Для того, щоб розвинути внутрішній ринок автомобілів, уряд обрав китайську схему. Ті ж захмарні мита та податки. Авто, ввезене в країну дорожчає ледь не вдвічі. Якщо в Європі Mercedes SLS AMG “зарядженої” версії вартує $300 тисяч, то тут вже 600.

Сінгапур. Тутешня влада розробила власну стратегію. Але вона ніяк не полегшила життя місцевим жителям. Уряд просто вирішив на стільки підвищити ціни на авто, щоб пересічний житель країни не міг і мріяти про таку розкіш. Hyundai Santa Fe, до прикладу, обійдеться в $160 тисяч. А простенька Toyota Corolla “заважить” на 80 тисяч американських доларів.

Куба. На легендарному Острові Свободи справи з автомобільним ринком ідуть, м’яко кажучи, не дуже добре. Рівень життя невисокий: середній місячний дохід на Кубі складає 20-30 доларів на людину. За такі гроші не розгуляєшся, не те, щоб про машину думати. Автомобілі вартують також космічних сум. Причиною цього є сумнозвісні мита та податки. Та ж Toyota Corolla тут обійдеться в 42 тисячі доларів. Ми навіть не будемо рахувати скільки років треба працювати, щоб на неї заробити. Саме тому особливою популярністю користуються радянські автомобілі 1970-их років. За яких просять 10-14 тисяч доларів США.


Не пропустіть