Продажі автомобілів в США встановили рекорд

Збільшення продажів авто в Штатах відзначено триває вже сім років поспіль, пише segodnya.ua

Число проданих в США автомобілів зросло в 2016 році на 0,4% і встановили новий рекорд на рівні 17,55 млн машин, свідчать дані Autodata Corp.

Зростання продажів було обумовлене позитивною ситуацією в американській економіці, доступними кредитами та суттєвими знижками від автовиробників.

Таким чином, збільшення продажів автомобілів в США відзначено за підсумками сьомого роки поспіль, що є найтривалішим періодом зростання з часів Другої світової війни.

“В цілому, рік був відмінним, – говорить старший аналітик Kelley Blue Book Алек Гутьєрес. – Але запаси автодилерів до кінця року перевищували попит, що посприяло великим знижкам”.

До числа головних трендів минулого року аналітики відносять підвищений попит на потужні автомобілі, пікапи і позашляховики, оскільки низькі ціни на паливо дозволяли американцям не дуже піклуватися про економічність двигунів.

Проте, експерти вважають, що в поточному році нового рекорду чекати не варто через зростання ставок по кредитах і збільшення цін на бензин на тлі очікуваного подорожчання нафти.

У грудні минулого року продажі автомобілів виросли на 3,1% в річному вираженні, до 1,69 млн автомобілів. Показник був рекордним для грудня з 2005 року.

Всі три компанії “великої трійки” американських автовиробників (General Motors Co., Ford Motor Co. і Fiat Chrysler Automobiles NV) перевершили прогнози за кількістю проданих автомобілів в грудні.

Продажі GM підскочили минулого місяця на 10%, до 319,1 тис. машин, замість очікуваного зростання на 4,4%.

Ford збільшив продажі на 0,1%, до 237,8 тис. автомобілів, хоча експерти в середньому очікували спаду продажів на 2,1%.

Продажі FCA впали на 10% і склали 192,5 тис. машин. Аналітики очікували ще більшого обвалу – на 14%.

Найбільші японські компанії: Toyota, Honda і Nissan – несподівано для аналітиків збільшили продажі на 2%, 6,4% і 9,7% відповідно. Прогнози припускали спад продажів для всіх трьох компаній. Toyota продала в грудні 243,2 тис. автомобілів, зайнявши друге місце на американському ринку після GM.

Продажі машин брендів Volkswagen і Audi в останньому місяці минулого року злетіли на 18%, до 60,4 тис. автомобілів. Прогнозувався скромніший підйом – на 5,6%.

Серед лідерів авторинку єдиним розчаруванням стали показники Hyundai і Kia – продажу цих машин знизилися на 0,9%, до 116,7 тис., замість очікуваного зростання на 5%.


Не пропустіть