Продажі російських автобусів ПАЗ в Україні зросли в… 11 разів

Ринок нових автобусів в Україні у грудні 2016 року збільшився в порівнянні з аналогічним показником попереднього року в 2,3 раза. У грудні було зареєстровано 195 продажів нових автобусів. Продажі нових автобусів в Україні у 2016 році зросли вдвічі в порівнянні з 2015 роком – до 1293 одиниць, пише expres.ua/

Згідно з повідомленням на сайті асоціації “Укравтопром”, при цьому лідером продажів в Україні за підсумками всього 2016 року стали російські автобуси ПАЗ (випускає Павловський автобусний завод групи “ГАЗ”), яких продано 401 од. – в 11 разів більше, ніж роком раніше, тобто частка ПАЗ на українському ринку нових автобусів за рік зросла з 5,8% до 31%.

Друге місце по продажах в Україні зайняли автобуси Ataman (виробництва ПАТ “Черкаський автобус”), яких зареєстровано 257 од. (на 80% більше). У 2015 році цей бренд також займав другу позицію з продажем 143 автобусів.

Автобуси “Рута” (випускає Часовоярский автобусний завод на шасі ГАЗелі), продажу яких лідирували в 2015 році, посіли третю сходинку рейтингу, а їх продажі впали на 10,6%, до 144 од.

Значно (в 7,4 рази) зросли продажі в Україні автобусів “Богдан” – до 111 од., що дозволило їм вийти на четверте місце в продажах, і наростити частку з 2,3% в 2015 році до 8,6% за підсумками минулого року.

Продажі автобусів “Еталон” скоротилися на 4,7% – до 82 од., автобусів I-VAN (виробляє корпорація “УкрАВТО”) виросли на 13% – до 52 од.

В першу десятку продажів увійшли також російські ГАЗ (42 од., На 38% менше), УАЗ (36 од., в 3,6 рази більше) та бєларуські МАЗ (34 од., в 2,6 рази більше), а замикає десятку автобуси Mercedes-Benz, яких продано 32 од. (у 8 разів більше).

Асоціація також інформує, що в грудні 2016 року в Україні продано 195 автобусів, що в 2,3 рази перевищило показник грудня-2015 року, при цьому російський ПАЗ став лідером продажів з часткою 32,3%: їх продано 63 од. (в 6,3 рази більше).

Друга позиція з часткою 21% – у автобусів “Богдан”, яких зареєстровано 41 од., тоді як в грудні 2015 роки не було продано жодного автобуса цієї марки.

Продажі автобусів Ataman в грудні скоротилися на третину – до 22 од., але вийшли на третю сходинку рейтингу.

Як зазначає “Інтерфакс-Україна”, лідерство автобусів ПАЗ на українському ринку в першу чергу забезпечено за рахунок більш низької ціни в порівнянні з вітчизняною технікою.

Асоціація “Укравтопром”, яка об’єднує українських виробників автотранспортних засобів, подала скаргу в Мінекономрозвитку і торгівлі України на дискримінаційні дії російської групи “ГАЗ” на українському ринку автобусів, і сподівається на порушення найближчим часом антисубсидіарного розслідування.

На думку заявників, Група “ГАЗ” активно працює на українському ринку за рахунок субсидій з центрального бюджету РФ і різних форм недобросовісної конкуренції.

Зазначимо, в Україні – бум попиту на вживані автомобілі. В асоціації “Укравтопром” запевняють, що лише за місяць кількість “секонд-хенду”, який уперше потрапив на облік у МВС, зросла в 10 разів. А це означає лиш одне: український автомобільний ринок почав активно поповнюватися імпортними машинами з пробігом.


Не пропустіть