В Україні подорожчали автомобілі: що буде з цінами в 2017

За цей місяць ціни на автомобілі в Україні підвищувалися двічі

В 2017 експерти прогнозують зростання авторинку, а вартість машин буде залежати від двох чинників: стабільності гривні і змін в податковому законодавстві. Кількість продажів автомобілів в Україні зростає, але до показників 2013 року ще далеко. Як може змінитися вартість автомобілів в цьому році, дізнавався сайт “Сегодня.ua”.

Ціни на авто в 2016

У 2016 році вартість автомобілів зростала і знижувалася разом курсом гривні щодо долара та євро. Оскільки з 1 січня 2016 в Україні почав діяти Євро-5, ціни на автомобілі, що відповідають новому екостандарту, піднялися на 3-5% у валюті, якщо порівнювати з машинами стандарту Євро-4.

В 2016 року ціни ставали доступнішими тільки у випадках, коли на ринок виводилася нова модель або комплектація, яка раніше не була представлена на ринку в принципі

“У той же час при зміні поколінь однієї і тієї ж моделі – навпаки – ціни в доларах підвищувалися”, – розповідає директор з маркетингу групи компаній “АІС” Сергій Боровик.

Попит на авто в 2016 виріс більше, ніж на 40% в порівнянні з 2015-м: з 46,5 тис. Машин до 65,5 тис., відзначають в Укравтопромі. Найбільше купували автомобілі “мас маркету” – 62%, “лоукост” сегмент зайняв 25%, автомобілі преміум класу – 13%. По модельному ряду в Україні зростає популярність позашляховиків – їх частка збільшилася до 50%, найкраща динаміка зростання у моделей компакт-класу, додає Боровик.

Вартість підтриманих автомобілів залишалася стабільною протягом року, зазначає директора Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Що буде з вартістю автомобілів?

Вартість автомобілів в січні 2017 року через стрибки курсу долара вже кілька разів змінювалася. Ціни на машини залежать від курсу валют, оскільки в основному на ринку представлені імпортні авто.

“У січні ціни на машини вже піднімали два рази в середньому на 5% -10% на тлі девальвації гривні. Як і раніше є чітка прив’язка до курсу гривні на міжбанку. Інших цінових факторів зараз немає”, – каже Сергій Боровик.

Наприклад, на початок листопада 2016- го новий електрокар Nissan Leaf 2010 року коштував 450 тис. грн, сьогодні його ціна в гривні піднялася до 479 тис. Грн через подорожчання долара.

Але для серйозної зміни цін передумов немає: податкових змін не передбачається, а заводи знижувати ціни для незначного ринку України не будуть, підтверджує Олег Назаренко: “Україна для автозаводів – ринок нецікавий, тому ціни знижувати для нас виробники не будуть”.

Проте попит на автомобілі буде продовжувати рости і в 2017 ринок може збільшитися до 15-30% або 65-75 тис. машин. Але ринку ще далеко до показників 2013. Тоді в Україні продали за рік 213 тис. авто.

Продажі продовжать збільшуватися за рахунок відкладеного попиту – майже два роки українці не робили великих покупок через нестабільну економічну та політичну ситуацію. У зв’язку з тим, що гривня стабілізується, українці почнуть вкладати гроші в великі покупки – авто і нерухомість, вважає Олег Назаренко.

Хоча відповідно до Угоди про зону вільної торгівлі, в 2017 році Україна повинна зменшенню шкідливого впливу на збір на 1% з нинішніх 10%, таке зменшення мита лише незначно вплине на вартість автомобіля. З огляду на очікувану інфляцію на рівні 8,1%, вартість бензинових і дизельних авто навряд чи зменшиться. Однак більш доступними автомобілі можуть стати за рахунок зниження ставок кредитування банками.

На старі автомобілі на паливі залишаться ті ж пільгові ставки акцизів, які були введені в Україні в 2016 році. Важливо відзначити, що 2017 – останній рік дії екостандарту Євро-5 – поки можна імпортувати автомобілі віком до п’яти років. З 2018 року в Україні набуде чинності стандарт Євро-6, тоді в країну можна буде ввозити тільки автомобілі не старше 2-3 років – вони коштують дорожче.

Єдині автомобілі, які можуть істотно подешевшати – це електрокари. У 2016 році темпи зростання ринку електрокарів в Україні обігнали Польщу і Росію. У Верховній Раді вже лежить законопроект про скасування ПДВ на електромобілі. Якщо законопроект приймуть, електрокари стануть на 20% дешевше. У Міністерстві інфраструктури вже заявили про підтримку електрокарів і найближчим часом пообіцяли розробити держпрограму.


Не пропустіть