Як отримати нові водійські “європрава”

З осені почнуть видавати водійські права європейського зразка. Вони матимуть вбудований чип. Такі документи автоматично визнаватимуть у Європі.

“Зовнішній вигляд прав не зміниться. На електронному чипі продублюють візуальну інформацію. На ньому також накопичуватимуться усі дані про власника посвідчення. Це дасть змогу краще контролювати правопорушення водія. Адже зараз поліція фізично не може встановити, у водія перше порушення правил чи повторне. Тому процедура оформлення штрафу займає багато часу і на практиці не завжди працює”, – розповідає gazeta.ua експерт з автоправа Володимир Караваєв.

Чипування водійських посвідчень не обов’язкове. Водій має право самостійно вирішувати, замінювати права чи користуватися документами старого зразка, каже фахівець.

“Згідно з європейською директивою, усі права, видані до набуття чинності норм, дійсні. Всередині країни можна буде їздити як за “ламінованими” правами, які не мають терміну дії, так і за пластиковими картками, які придатні 30 років. Тому поки що чиповані права будуть у тих, хто їх отримує вперше, або змінює”, – вважає автоексперт.

Нові водійські права матимуть різні терміни дії та кількість медичних оглядів. Водії категорій С і Д змінюватимуть посвідчення та проходитимуть медогляд кожні 5 років. Водії легкових автомобілів – 10-15. Для автовласників, старших 50 років, обов’язковий медогляд кожні 3-5 років.

“Після закінчення терміну дії посвідчення водії не мусять по-новому складати іспити. Потрібно лише переоформити медичну довідку. Процедура переоформлення прав займе не більш як півгодини. Крім того, чип дозволить робити це дистанційно”, – розповідає фахівець.

Нові документи з чипом коштуватимуть на 10,5 грн дорожче, ніж пластикові, кажуть у сервісному центрі МВС. Зараз вартість пластикових – 201 грн.

З липня запровадили нові екзаменаційні білети з Правил дорожнього руху. Охочі отримати водійські права відповідатимуть на питання конкретної водійської категорії. Тест із 20 питань триватиме 20 хв. Питання обиратиме електронна система випадковим методом.


Не пропустіть