Археологи знайшли рідкісний автомобіль MG J2 (Фото)

В Англії, неподалік від знаменитого Стоунхендж археологами було знайдено рідкісний автомобіль, який пролежав під землею півстоліття.

Неподалік від відомої на весь світ англійської пам’ятки – Стоунхендж знаходиться невелике містечко Ларкхілл. Тут колись було Королівське артилерійське училище, на території якого за часів Другої світової були бойові позиції. В ході недавно проведених археологічних розкопок тут знайшли рідкісний автомобіль – MG J2.

Було з’ясовано, що автомобіль MG J2 експлуатувався кимось із військових до кінця 60-х. А потім був поставлений на ремонт в одному з боксів училища. Про це свідчить той факт, що при розкопці двигун був знайде окремо від автомобіля.

MG J2 – невеликий автомобіль з відкритим двомісним кузовом типу родстер випускався в 1932-34 рр. Машина оснащувалася 840-кубовим двигуном з верхнім розподільчим, потужністю 36 к.с., і 4-ступінчастою несинхронізованою коробкою передач. Передній і задній мости на напівеліптичних ресорах мали важелі амортизатори. Привід барабанних гальмівних механізмів, що цікаво, не був гідравлічним, а тросовим. Машина могла розвивати максимальну швидкість в 65 миль на годину (105 км/год). Всього було виготовлено 2083 екземплярів даної моделі.

Цікаво, що у MG J2 були і більш швидкісні побратими – моделі J3 і J4 з двигуном меншого робочого об’єму 746 см куб, однак оснащені механічним компресором. У підсумку вони розвивали до 72 к.с. одна з таких машин навіть брала участь в знаменитих гонках 24 години Ле-Мана.

А в рекламному проспекті до звичайних моделей MG J говорилося, що вони мають «гоночний родовід» – машини, які можуть долати за одну хвилину дві милі і позначку 100 миль на годину.

Джерело autocentre.ua

Не пропустіть