У міністерстві інфраструктури оголосили початок «ери бетонних доріг»

У минулому році Україна посіла 137 з 144 країн світу за якістю дорожнього покриття. Загальна протяжність доріг в країні – 169,6 тис. км. З них 2,1 тис. км – з цементобетонним покриттям. У нинішньому році почнуть будувати не асфальтовані, а бетонні дороги. У Міністерстві інфраструктури заявили про початок “ери бетонних доріг”.

“Моя мрія, як міністра, щоб хоч схід і південь України мали бетонне покриття автодоріг. Зараз альтернативи таким магістралях немає. Перш за все це будуть автодороги Дніпропетровської, Миколаївської, Закарпатської областей. Це південна частина дороги, яка з’єднає Гданськ і Одесу. Там великий потік великих вантажівок до портів призводить до швидкого знищення доріг”, – заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

За словами керівника відомства, вартість бетонної дороги першої категорії становить 18-20 млн гривень за один кілометр, а 1 км асфальтової варто 15-17 млн. грн.

Багато хто знає цементно-бетонну дорогу в Україні під назвою “Варшавка”. Це – автомобільний шлях міжнародного значення довжиною 487 км. Він з’єднує Київ і Ковель і контрольно-пропускний пункт “Ягодин”. Його побудували в 70-х роках двадцятого століття. У 2006-му почали реконструкцію дорожнього покриття. Закінчили перед початком футбольного чемпіонату Євро-2012.

У проекті бюджету на 2018 й передбачили 40 мільярдів грн на ремонт і будівництво доріг. У 2019-му – більше 51 млрд грн. у 2020-му – майже 70 млрд.

Джерело avtoblog.ua

Не пропустіть