Український пенсіонер 11 років не може розмитнити авто з Німеччини (Відео)

70-річний житель Рівненської області Федір Фурманюк вже як 11 років не може розмитнити свій Fiat Punto Van, завезений з Німеччини. Причина тому – корупційні схеми на митниці.

У 2007 році пенсіонер ввіз автомобіль на територію України, але митники відмовилися його реєструвати “безкоштовно”. Машина проходила за класифікацією вантажних авто, тоді як на кордоні вимагали його оформлення під тип вантажопасажирського автомобіля – така класифікація дійсно існує. За переоформлення за законодавством необхідно було заплатити 25 тис. грн. Пенсіонеру неодноразово натякали, що вирішити це питання можна в обхід закону.

Але Фурманюк відмовився йти на “контакт”, будучи впевненим, що його машина є вантажною моделлю. На його бік стала прокуратора, однак коли справа дійшла до суду, Феміда підтримала митницю, пославшись на експертизу ДФС, яка “підтвердила” приналежність фургона до вантажопасажирських машин. І це при цьому, що лабораторний аналіз МВС, а також офіційний лист від дилера Фіат, плюс самі документи на авто, говорили про зворотнє.

Але митники залишаються неухильно. Посилаються вони на те, що такого класу автомобіль можна легко переробити під пасажирський – для цього є навіть кріплення під сидіння. “Це в Італії і Німеччині машина вантажна, а у нас інше законодавство”, – стверджують в ДФС.

Історія давно зайшла в глухий кут, але пенсіонер сподівається, що рано чи пізно вона обернеться для нього перемогою. Хабар він як і раніше платити не бажає.

Джерело autocentre.ua

Не пропустіть