Українським водіям готують нову дорожну розмітку

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розглядає введення шумовий і світлової розмітки при проектуванні доріг.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

«Така розмітка може стати дієвим засобом підвищення безпеки руху на наших дорогах. Наприклад, у Фінляндії, Данії і Швеції застосування шумових смуг дозволило досягти значного зниження рівня аварійності на дорогах і є обов’язковим при будівництві нових доріг », – написав він.

Шумова розмітка являє собою штучну виїмку або височину, яку в залежності від призначення облаштовують вздовж або поперек дороги. Під час наїзду на неї водій автомобіля відчуває вібраційний та шумовий вплив, і це сприяє підвищенню уваги на дорозі під час руху вздовж узбіч або перед наближенням до ділянки з підвищеною небезпекою. Люмінесцентна дорожня розмітка підсвічується за рахунок спеціальної фарби, яка накопичує, а потім випромінює світло протягом 10 годин після заходу сонця. Це покращує видимість для водіїв у вечірній час, зменшує кількість аварій на дорогах і підвищує безпеку руху.

Джерело avtoblog.ua

Не пропустіть