Водіям більше не потрібно возити з собою важливий документ

У середу, 3 квітня набули чинності зміни до Правил дорожнього руху, затверджені постановою № 258 від 27.03.2019. Відтепер чинний поліс страхування цивільно-правової відповідальності власників авто достатньо пред’явити у візуальній формі – на електронному або паперовому носії. При його перевірці дані будуть звірятись із наявними у базі даних Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ).

Це ж стосуватиметься й страхових сертифікатів «Зелена картка».

На урядовому порталі зазначається, що рішення прийняте для забезпечення контролю за наявністю автоцівілки відповідними підрозділами Нацполіції. Тобто перевірка факту реєстрації полісу в МТСБУ буде покладено на них.

Разом з тим, перевіряти наявність автоцивілки, і, відповідно, скласти протокол за її відсутність поліцейський може лише у двох випадках:
– при складанні протоколу щодо порушень ПДР;
– при оформленні дорожньо-транспортної пригоди.

Іншим органом, що має право перевіряти наявність автоцивілки, є Держприкордонслужба – при перетині транспортними засобами кордону. Йдеться, насамперед, про міжнародний страховий поліс «Зелена картка», який з початку 2019 року повинен видаватись виключно у друкованому вигляді (не допускається заповнення вручну).

Джерело biz.ligazakon.net

Не пропустіть