В Україну привезли 16 броньованих Tatra для систем залпового вогню (Фото)

Шепетівський ремонтний завод” отримав партію шасі Tatra від чеської Excalibur Army для РСЗВ “Буревій”

На ДП “Шепетівський ремонтний завод” прибула партія шасі Tatra для випуску нової української 220 мм реактивної системи залпового вогню “Буревій”.

Знання Defense Express отримало ексклюзивні фото з оборонного підприємства з новими Tatra T815-7 у колісній формулі 8х8. Йдеться про першу партію в кількості 16 машин, прийнятих фахівцями компанії “Укрспецекспорт” у чеського виробника Excalibur Army та вступників на підприємство.

Ці шасі були спеціально доопрацьовані чеською компанією Excalibur Army з урахуванням встановлення на неї напрямних та системи управління вогнем РСЗВ “Буревій”, які були сформовані Центральним НДІ озброєння та військової техніки ЗСУ.

Напрацювання ЦНДІ ОВТ ЗСУ, власне, і стали основою для створення нового проекту, який уже реалізований чеською Excalibur Army в частині створення платформи з унікальною захищеною кабіною – з максимально комфортними умовами для роботи бойового розрахунку за різних умов експлуатації.

Варто зазначити, що шасі Tatra були обрані Міноборони як уніфіковане рішення для всіх важких артилерійських, реактивних, ракетних та допоміжних систем. Це стало можливим завдяки тому, що шасі T815-7 у колісній формулі 8х8 має великий запас вантажопідйомності, що становить до 24,5 тонни.

Зокрема, на цьому чеському шасі вже розміщено весь береговий комплекс “Нептун” та мобільний багатофункціональний радіолокаційний комплекс “Мінерал-У”. Також саме Tatra має стати платформою для високоточної ракетної системи “Вільха”, яка зараз розміщується на шасі МАЗ-7310.

Крім того, саме шасі Tatra використовується в САУ Dana-M2 від Excalibur Army, яка пройшла функціональні випробування у Збройних Силах України у 2021 році та вже три роки поспіль перебуває у державному оборонному замовленні як зразок, вкрай необхідний для посилення бойового потенціалу арткомпонентів Сухопутних військ.

Джерело auto.24tv.ua

Не пропустіть