ЗСУ отримали удосконалені чеські “Гради” – BM-21MT (Фото)

Західні партнери продовжують передавати Україні техніку перемоги, яка щодня наближає деокупацію всіх територій України від загарбників. Один із найбільших вкладів зробила Чехія, звідки в Україну вже встигли поставити сотні одиниць різної техніки, серед якої є РСЗВ. Одне з останніх постачань стали удосконалені “Гради” BM-21MT.

Окрім зміни шасі, оновлена система реактивного залпового вогню “Град” стала надійнішою, а також отримала збільшену потужність. Фото чеських установок залпового вогню на фронті в Україні було опубліковано в інтернеті. На опублікованих кадрах можна частково помітити установку від Excalibur Army.

Йдеться про встановлення BM-21MT 4х4, що є 122-міліметровою системою реактивного залпового вогню. Основою для створення модифікації послужило ще радянське встановлення БМ-21 “Град”. Від неї, до речі, залишилися лише напрямні. У чеській версії було повністю замінено шасі та двигун.

Так, основою для модернізації РСЗВ послужило шасі Tatra T815-7T3R2T 4×4. У рух цю установку наводить двигун Tatra V8, який дозволяє розганяти вантажівку до 90 км/год трасою і до 30 км/год бездоріжжям. Запас ходу машини становить значних 1200 кілометрів. Крім шасі, РСЗВ оснастили новою системою управління вогнем, яка включає балістичний обчислювач.

Джерело auto.bigmir.net

Не пропустіть