Кращі зарядні пристрої акумуляторів

Багато хто вже знає, що слово акумулятор, в перекладі з латинської, означає накопичувач. Тобто це пристосування, яке має властивість накопичувати енергію для подальшого її використання. Ну а якщо врахувати той фактор що сучасні автомобілі наділені різноманітними функціями, то і акумулятор повинен бути потужним.

1. Типи акумуляторних батарей для автомобіля.

Існує кілька типових акумуляторних батарей.
Перший тип – малосурм’янистих АКБ. Дана модель вважається найдешевшою батареєю. Мінусом такого різновиду вважається необхідність її постійного обслуговування при інтенсивному використанні через втрати електроліту.
Гібридні акумулятори. Коштують дорожче першого варіанту, але ціна виправдовує якість. За характеристиками більш якісний. Обслуговування не потрібно. Легко заряджається навіть після повної розрядки.

Кальцієвий тип. Вважаються самими якісними. Володіють малим саморазрядом і високим стартерних струмом. Але проте мають і свої мінуси. Такі акумуляторні батареї не обслуговуються взагалі. Не переносять повну розрядку або тим більше перезарядитися. За цим добре працюють тільки на автомобілях з правильно працюючим електричним обладнанням.

2. Типи зарядних пристроїв для автомобільного акумулятора.

З зарядними пристроями ми маємо щодня справу. Так і для автомобільного акумулятора теж потрібно зарядний пристрій. Є два основних типи зарядних пристроїв: передпускові і пусковий.
Ознайомимося з кожним з них.
Передпускові зарядні пристрої здійснюють заряд шляхом передачі струму від джерела до акумулятора. Кращі зарядні пристрої акумуляторів вважаються комбіновані. Заряд протікає таким чином, що батарея спочатку заряджається постійним струмом, а в кінці переходить в режим постійної напруги. Такий заряд батареї дозволяє уникнути закипання електроліту.

А взагалі всі акумулятори першого типу можна розділити на два різновиди трансформаторні і імпульсні. Перший різновид досить надійна, але але габаритна. Другий акумулятор більш зручний у використанні. Імпульсні – кращі зарядні пристрої акумуляторів для захисту від замикання.
В окрему різновид першого типу можна включити зарядні на сонячних батареях.

Другий тип – пусковий ЗУ. Цей пристрій дозволить не тільки провести звичайну зарядку, але й допоможе запустити двигун у разі повного розряду батареї.

3. Як правильно вибрати зарядний пристрій для акумуляторної батареї.

Перед тим як зробити покупку ЗУ для акумулятора, необхідно врахувати всі особливості Вашого акумулятора. Виміряти ємність, визначиться з типом. Зарядний пристрій обов’язково потрібно підбирати відповідне саме до Вашого акумулятора. При виборі варто знати, що вони діляться: на повільно заряджаються – до доби, швидкі – до трьох годин, кондиціонуючі – до однієї години. Обов’язково ємність батареї повинна відповідати потужності ЗУ.
Також не забудьте подивитися яким чином закінчується таймер зарядки. На більш бюджетних моделях стоїть спеціальний таймер (вимикати необхідно самому), а є саме відключаються (імпульсні).
Деякі зарядні мають додаткові функції.

4. Рейтинг кращих зарядних пристроїв для акумуляторів.

Кращі зарядні пристрої акумуляторів займають перші позиції рейтингу. Тож почнемо.

• Імпульсне ЗУ Автоелектрика Т-1021. Росія. Повна автоматика. Є стабілізація струму і напруги. Подача струму до 7,5А. Потужність 130 Вольт.

• Кулон 105. Росія. Імпульсне. Повна автоматика. Вищевказана система стабілізації, але потужність струму до 5А. Споживає до 90 Вольт. Мінус – відсутність індикатора струму. Але невелику вагу.

• Сонар УЗ 201. Імпульсне. Струм заряду до 5А. Управління струмом – автомат. Також позитивна якість – невелика вага, але малий струм зарядки.

• STRIVER PW-320/325. Росія. Імпульсне. Управління: автомат і ручне. Струм заряду до 15 А. Світовий і стрілочний індикатор струму.

• Boush 11. Росія. Імпульсне. Повний автомат. Світловий і стрілочний показник струму. Тік до 4,5 А. Вага до половини кілограма.
Не плохо себе зарекомендували ЗУ Bosh 50, Bosh Battmax 6, ЗУ-55А, ЗУ-75, ЗУ-120М-3 та інші.

5. Рейтинг акумуляторів для автомобілів.

Рейтинг є досить суб’єктивним поняттям. Адже всі різновиди акумуляторних батарей мають схожі характеристики. Тому він зазвичай визначається іншими чинниками. Наприклад: відгуки, репутація виробника та інші. Важливу роль відіграє співвідношення якості та ціни. З усіх виробників акумуляторів, можна вибрати тих, які отримали високий бал при проходженні тестування. А також мають високу репутацію серед автомобілістів.
Першу щабель у рейтингу займає виробник акумуляторів Bosch. Компанія виробляє батареї ще з 1927 року. За ці роки встигла розробити різні інноваційні підходи для поліпшення якості продукції. Продукція, акумуляторні батареї володіють високою місткістю і мають підвищений струм холодного запуску. Працюють до п’яти – семи років. Але є і свої мінуси: висока ціна і іноді нестандартний корпус.

Наступний акумулятор – Medalist. Виробництво – Південна Корея. Відрізняється високою якістю, порівняно меншу вагу серед інших подібних акумуляторів.
Акумулятор Varta. Виробник – Німеччина та Іспанія. Відомий серед автомобілістів. Доступна цінова категорія.
Вітчизняна акумуляторна батарея – «Звір». Росія. Не поступається якістю і ціною попереднього. Але один недолік – рівень зарядного струму низький.
A-mega. Виробництво – Україна. Хороша якість і доступна ціна. Мінус – велику вагу.
Також не погано себе зарекомендували марки Topbat, Mutly, ACDelco, AKTEX і Аком.


Не пропустіть