Яка швидкість автомобіля найбільш економить пальне

Боротися за зниження витрат на паливо можна різними способами, зокрема їздити на “правильній” швидкості, пише businessua.com.

Велике значення має стиль водіння.

Агресивний стиль водіння може звести нанівець зусилля по економії палива. Звичайно, використовувати прийоми економного водіння в сучасному мегаполісі навряд чи вийде, але якщо дотримуватися основних правил, можна досягти заводських показників, зазначених у технічних характеристиках автомобіля.

Слід дотримуватися плавного, спокійного руху, без різких стартів зі світлофора і настільки ж різкого гальмування. Пам’ятайте, що кожен набір швидкості спалює в кілька разів більше палива, ніж рух з постійною швидкістю.

Не слід впадати і в іншу крайність – включати нейтраль при першому зручному випадку. Сучасний автомобіль самостійно припиняє подачу палива під час гальмування двигуном. Так що гальмувати передачами корисно не тільки для безпеки руху, але і в плані економії палива.

На довгій прямій і за містом слід користуватися круїз-контролем, який підтримує задану швидкість і дуже добре економить паливо. Перевищувати дозволену швидкість не має сенсу, якщо ви прагнете трохи заощадити. Після 100 км/ч витрата палива зростає в геометричній прогресії, а оптимальним швидкісним режимом вважаються 90 км/год.

Також вагому роль в економії грають шини, трансмісія, ходова, робота системи охолодження, масла та технічний стан двигуна, система живлення і запалювання.

Більше новин


Прокоментуй новину

 • Алекс

  Самый оптимальный вариант экономии топлива – максимальная передача при минимально возможной скорости.

  • oldandangry

   Отнюдь. Поставьте на авто бортовой компьютер (если еще нет), Вы увидите, что при езде на слишком низких оборотах расход увеличивается, так как для обеспечения мощности, необходимой для поддержания скорости, используется более богатая смесь.

 • технарь

  езда “в натяжку”,как советует Алекс,вредна для двигателя.Повышенная нагрузка на КШМ и недостаточное давление масла(из-за низких об-тов) вызывает повышенный износ вплоть до задира, особенно если масло так себе