Як захистити автомобіль від каменів і комах

Наступ літнього сезону означає появу над заміськими трасами мас комах, які перетворюють «передок» машин в справжнісінькі кладовища. Боротися з цією напастю можна, заздалегідь попрацювавши над захистом машини.

Багатьом автовласникам знайоме почуття досади в ситуації, коли тільки помив машину, ясним сонячним днем ​​прокотився по трасі і в кінці шляху бачиш, що вся її передня частина, ще недавно блискала лаком і хромом, обліплена потворними трупиками тисяч якихось жучків і комашок. Почуття образи на підступи навколишньої фауни ускладнюється ще й усвідомленням трудомісткої неминучості відмивати машину від присохлих до скла і ЛКП різнокольорових нутрощів загиблих гадів. Однак якщо потурбуватися про цю проблему заздалегідь, можна максимально полегшити собі процес очищення машини від наслідків далекої дороги.

Серед «народних засобів» оберігання ЛКП від контакту з мертвими комахами, в першу чергу можна назвати звичайний малярний скотч. Перед далекою дорогою по трасі ним обклеюють передню частину капота, передній бампер, корпуси бічних дзеркал – тобто всі поверхні, що збирають літаючу живність. Після приїзду на фініш маршруту скотч просто знімають і викидають. Метод, м’яко кажучи, далекий від ідеалу в силу повної неестетичності і нездатності захистити від забруднення головну оптику. Розвитком «методу скотча» можна назвати аналогічне застосування поліетиленової пакувальної плівки. Нею можна закрити і фари. Правда, вночі так краще не їздити. Про естетику тут теж можна навіть не згадувати.

Машина з замотаною в плівку «мордою» нагадує палету з якимось товаром, що випала на трасі з кузова фури. Більш хитромудрі автовласники для полегшення своєї долі, обмазують перед поїздкою передню частину машини концентратом якогось прозорого автошампуня і дають підсохнути. Зауважимо, що «підсохнути» до твердого стану можуть далеко не всі миючі засоби. А напіврідкий шампунь на кузові вже на перших кілометрах шляху збере таку кількість пилу, що під ним щоб ви могли відрізняти колір кузова машини. Не кажучи вже про повну втрату прозорості фар.

Тому замість шампуню умільці рекомендують використовувати звичайний клей ПВА. Він повністю висихає на повітрі. При необхідності утворену ним на кузові плівку разом з комахами можна легко зняти. В крайньому випадку – змити, оскільки він водорозчинний. Для заможних панів, які не тільки печуться про збереження кузова свого авто від комах, а й побоюються відколів від каменів, що летять, підійдуть покупні препарати типу «рідкий чохол». Оброблений такою рідиною капот і бампер не бояться не тільки комах, але і більш серйозних ударів долі у вигляді каменів. Правда, ефективно змивається таке покриття тільки на автомийці струменем високого тиску.

https://avtoblog.ua/


Не пропустіть