Кілька простих порад, як не стати легкою здобиччю для автограбіжників

0

Хочу поділитися із усіма розповіддю, яка буде корисна тим, хто щодня чи доволі часто перебуває за кермом автомобіля, пише Ігор ПАРАЩАК на uainfo.org.

Днями мій добрий знайомий побував у ситуації, коли його хотіли обікрасти. На щастя цього не сталося. Можна сказати, що у цього чоловіка пильний ангел-охоронець і крадіям не вдалося успішно завершити свою справу.

Отже. Пізно увечері – вже після 23-ї години чоловік приїхав на своєму авто під супермаркет “Сільпо” на Науковій.

Виходячи з автомобіля, узяв зі собою рюкзак, в якому були ноутбук, документи і немала сума грошей. Забігаючи наперед, скажу, що це була перша обставина, яка привернула увагу крадіїв і стала пусковим механізмом усіх подальших подій.

Купивши в супермаркеті продукти харчування, чоловік вийшов, поклав рюкзак і пакет із покупками на заднє сидіння, сів за кермо і поїхав додому. Їхати додому було недалеко. Вже на під’їздах до багатоквартирного будинку, в якому він проживає, відчув, що машину веде вліво. Зупинився і побачив, що переднє ліве колесо дуже сильно спущене. Зрозумів, що доведеться його знімати і ставити запасне колесо. Відкрив багажник, почав викладати усе необхідне для роботи: запаску, ключ, домкрат. Тим часом бічним зором зауважив, що неподалік зупинився ланос, який привернув увагу тим, що під’їхав із повністю вимкнутим освітленням. Але… під’їхав – то й під’їхав…

Чоловікові пощастило, що він під час заміни колеса встав на рівні ноги тоді, коли крадій підійшов до автомобіля з протилежного боку і таким чином він його побачив. Крадій встиг лише тихо прочинити двері, але до рюкзака ще не добрався. Крадію довелося втікати і пощастило втекти, бо водій спочатку переконався, що усі речі на місці і лише після того, поставивши авто на сигналізацію, побіг за крадієм. Однак водій встиг у перший момент розгледіти крадія – це був чоловік кавказької національності у віці приблизно 40 років. Крадій добіг до ланоса, вскочив у нього і автомобіль рвонув уперед, не вмикаючи освітлення. Номери побачити не вдалося.

Проаналізую ситуацію із необхідними висновками.

Чоловік потрапив на очі крадіям, коли взяв зі собою з автомобіля рюкзак. «Барсеточники» зрозуміли, що в рюкзаку є цінні речі, за якими варто спробувати полювати. Тоді ж йому, поки він був у магазині, проштрикнули переднє ліве колесо, щоб створити ситуацію сприятливу для вчинення крадіжки.

Висновки.

У нічний час намагайтеся паркуватися під супермаркетами якнайближче до вхідних дверей – так ваше авто гарантовано перебуватиме в полі зору камер відеоспостереження і це ускладнить роботу крадіям.

Якщо у вашому автомобілі є відеореєстратор, залиште його увімкнутим на час вашої відсутності – це теж додатковий чинник безпеки.

Якщо у вашому авто спустило колесо і ви здатні поміняти його самостійно, почніть із того, що перекладіть гаманець та інші негабаритні коштовні речі собі в кишеню, або поставте їх у найбільш недоступне місце в автомобілі. Заблокуйте усі двері, окрім, наприклад, багажника на той час, коли витягатимете усе необхідне для роботи. Надалі зачиніть багажник і заблокуйте автомобіль сигналізацією.

Якщо сигналізація, встановлена на вашому авто, не дозволяє заблокувати частину дверей, скористайтеся центральним замком автомобіля – поворот ключа у дверях водія чи переднього пасажира і усі зачинені двері авто блокуються. Цих заходів буде достатньо, якщо ви – чоловік міцної тілобудови і під руками у вас ще лежить підходящий замашний металевий інструмент.

Якщо ви – жінка на високих підборах із довгим манікюром, краще не виходьте з автомобіля, заблокуйте усі двері і телефонуйте до того, хто може приїхати і допомогти вам. У таких ситуаціях доречно скористатися послугами мобільного шиномонтажу – приїде автомобіль із двома-трьома фахівцями, які вирішать вашу проблему.

Чекаючи на допомогу, спостерігайте за усім, що відбувається довкола. Не виключено, що крадії спробують якось вплинути на ситуацію і навіть можуть піти на те, щоб запропонувати вам допомогу. Їхнє основне завдання – добратися до відчинених дверей вашого авто.

Якщо біля вас зупинився автомобіль – зауважте як саме він зупинився. Чи не блокує він вам можливість руху.

Якщо до вас підходить чоловік із якимись пропозиціями, запустіть двигун, увімкніть освітлення і продемонструйте, що ви готові рушити вперед чи назад, залежно від ситуації. Не спілкуйтеся довго із чужим чоловіком, який не викликає у вас довіри. Скажіть йому через вузьку щілинку опущеного скла, що через хвилину дві до вас приїде на допомогу чоловік/брат/знайомий.

Якщо потенційний “помічник” не відходить від вашого авто, починайте сигналити і рушати вперед чи назад. Переважно “барсеточники” не займаються відвертим грабунком, але все ж краще проїхатися на спущеному колесі “зажувати” його остаточно до повної втрати, аніж позбутися наявних у вас на цю мить значних цінностей, за які можна купити із десяток коліс.

На завершення ще одна важлива обставина. Зараз переважну більшість крадіжок із квартир та з автомобілів скоюють особи кавказьких національностей, що “гастролюють” Україною. Зазвичай вони послуговуються допомогою місцевих таксистів, які добре знають місто і можливі шляхи відходу з місця злочину у мікрорайонах.

Тому якщо в полі вашого зору з’явився один чи більше чоловіків характерної зовнішності, будьте готові продемонструвати їм свою рішучість у такий спосіб, щоб вони чітко зрозуміли, що їхні стосунки із вами не складатимуться легко.


Не пропустіть