Поїздка під час дощу

Дуже небезпечна їзда під час дощу, коли дорога тільки стає вологою, а пил утворює мазків рідина, що робить дорогу сильно слизькою. Через кілька хвилин цей бруд видаляється дощем, і їзда на дорозі стає більш безпечною, але слід не забувати, що гальмувати на мокрій дорозі складніше в два рази, ніж на сухій.

Під час руху по вологій дорозі в дощову погоду може з’явитися гідропланування. Небезпека такого явища полягає в тому, що при русі з великою швидкістю від 80 км / год до 85 км / год (для легкових автомобілів) під передніми колесами скупчується водяний «клин», за рахунок чого перед шинами накопичується вода.

Виникають ситуації, коли колеса «підіймаються» на водяний клин, шини перестають працювати з дорогою і транспортом неможливо управляти. У такій ситуації необхідно відразу знизити швидкість, щоб не перекинувся автомобіль або щоб не потрапити в кювет.

Під час їзди по калюжах з’являється можливість попадання води в гальмівні колодки. Це призведе до зниження роботи гальмівної системи. Щоб їх просушити потрібно під час руху на невеликій відстані шляху кілька разів загальмувати, за рахунок нагрівання гальмівних колодок вода зникне, а робота гальмівної системи стане колишньою.


Не пропустіть