Поради водієві про те, як правильно помити двигун

Рано чи пізно будь автолюбитель зіткнеться з необхідністю промити двигун. Як це зробити і які слід врахувати нюанси і правила безпеки? Про це поговоримо в даному матеріалі. Почнемо з безпеки. Для мийки двигуна не можна застосовувати бензин, оскільки будь іскра (і навіть статичний заряд між вашим одягом і кузовом) може призвести до займання. Також не можна курити, використовувати відкритий вогонь і заводити двигун до його повного очищення від миючого засобу з поверхні. На всякий пожежний тримайте поруч вогнегасник. При відсутності можливості висушити мотор стисненим повітрям, спробуйте уникнути попадання води на електрообладнання, проводи високої напруги і розподільник. Мийка двигуна проводиться не просто так. У зв’язку з набиванням бруду в області піддону картера погіршується охолодження масла.

Це знижує його в’язкість, що, в свою чергу призводить до підвищеного зносу двигуна. Щоразу при перевірці рівня масла за допомогою масляного щупа, в картер можуть потрапити абразивні частки. Грязьові відкладення на електрообладнанні створює небажані електроланцюзі, що особливо небезпечно в сиру погоду. Крім цього. із забрудненим двигуном ви не пройдете техогляд, та й не дуже приємно вимащували під час перевірки натягу паса або перебуваючи під капотом. Промити мотор може будь автолюбитель, дружить з техніків. В автомобілях радянського виробництва і старих іномарка його можна швидко і без проблем зняти, при цьому не викликавши ніяких наслідків.

Сучасні машини зважаючи на величезну кількість електроніки та інших «аксесуарів» розібрати самому складно. Самодіяльність може привести до поломки обладнання. Щоб уникнути проблем, настійно рекомендується промивати двигун іномарки на спеціалізованих СТО. Для миття двигуна застосовуються спеціальні і підручні засоби, причому в їх число входять і такі, шкода яких може істотно перевищити гадану на перший погляд економію коштів. Недоліком спеціальних засобів є висока ціна, але вони дуже ефективно очищають мотор від всіх видів забруднень. Що ж до вибору, то це справа смаку і звички, але врахуйте, що не завжди те що найдорожче є і найкращим. Можна придбати аналог дорогого кошти за низькою ціною, але воно буде нітрохи не гірше. Що ж стосується підручних засобів, то сюди можна віднести дизельне паливо і різноманітні миючі розчини кустарного виробництва.

Соляркою можна непогано відмити бруд, до того ж вона недорога, але є недоліки: огнеопасность, неприємний запах, жирний наліт на поверхні, який магнітом притягує пил. Після запуску движка «солярка» починає випаруються, тому необхідно його обполоснути розчином і просушити. Врахуйте, що пари дизельного палива в літню спеку загоряються швидше ніж сама горючка, тому використовуйте розчин води з пральним порошком або милом для чищення мотора. Якщо ви вирішили мити двигун у себе вдома, то вам необхідні будуть садовий обприскувач, невелика кисть і зубна щітка. Серйозні відкладення бруду видаліть скребком (це може бути звичайна викрутка або лопатка). При відсутності компресора, скористайтеся пилососом, у якого є функція на видув.


Не пропустіть