Стало відомо, які дороги планують зробити платними в Україні

Міністерство інфраструктури України розробляє проекти концесійних доріг M-06 Львів-Стрий, M-09 Львів-Тернопіль, M-05 Київ – Біла Церква та M-10 Львів-Краковець.

Про це пише Інтерфакс-Україна.

Як повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час Першого інвестиційного форуму RE:THINK. Invest in Ukraine у Маріуполі у вівторок увечері, відомство готує також пакет концесійних конкурсів у портах “Маріуполь”, “Бердянськ”, “Одеса” та поромного комплексу в порту “Чорноморськ”.

Крім того, за словами Криклія, міністерство допомагає місцевим громадам підготувати концесію аеропортів “Херсон”, “Чернівці”, “Запоріжжя” та термінал Cargo в аеропорту “Біла Церква”. Окрім цього, готуються концесійні проекти залізничних вокзалів Харкова, Дніпра, Хмельницького, Миколаєва та Чопу.

Як повідомлялося, в середині жовтня Мінінфраструктури погодило перелік залізничних вокзалів, які аналізуватимуть експерти Світового банку на предмет їх передачі в концесію, це, зокрема, стосується вокзалу в Харкові, Дніпрі, Вінниці, Запоріжжі, Івано-Франківську, Хмельницькому та Миколаєві.

У планах АТ “Укрзалізниця” (УЗ, Київ) здати перші вокзали в концесію вже наприкінці 2020 року – на початку 2021 року.

На думку голови УЗ Євгена Кравцова, з одного боку, це допоможе залучити приватні інвестиції для реконструкції вокзальної інфраструктури, з іншого – залізниця матиме партнерів, які допоможуть розвинути процеси ефективного управління активами.


Не пропустіть