Замість легалізації водіям «євроблях» готують пастку

Напередодні в столиці відбувся черговий мітинг власників авто на єврономерах. Питання про легалізацію подібних транспортних засобів поки що зависло в повітрі, але дехто вже заговорив про нібито «небезпеку зростання» кількості подібних машин на території України.

Зокрема, прес-секретар Державної фіскальної служби України Наталія Непряхіна повідомила, що протягом минулого року встигли завезти близько 958,5 тисяч одиниць.

Статистика свідчить: за станом на кінець січня 2018 року в Україні налічується вже 425,4 тисяч авто на «євробляхах», при цьому 246,4 тисяч з них – з порушенням правил транзиту і тимчасового ввезення.

«Нерідко вони стають учасниками схем контрабанди та порушень митних правил. Як правило, мова йде про валюту або сигарети, чи наркотики», – пояснила Непряхіна.

Але водії, які порушили закон таким способом, не рідкість і в своїх країнах: наприклад, в Литві без страхового поліса і техогляду машину відразу ж знімають з реєстрації.

«Так ось тепер за порушення закону вони повинні бути легалізовані. Абсурд повний. Але, власне, вимог водіїв таких машин, так зрозуміти і не можу», – підсумувала чиновниця.

Відомо, що протягом 2,5 років податкова оштрафувала українців на загальну суму понад 205,6 мільйона гривень, провладні структури поки навіть не беруться оприлюднити точні дані щодо кількості «євроблях», але найпопулярнішою серед водіїв досі залишається марка Renaut Megane 2013 року випуску.

І як свідчать самі автолюбителі: купувати іноземні машини дійсно вигідніше, ніж вітчизняного виробництва. Тому нічого дивного в подібному ажіотажі немає українці всього лише намагаються заощадити.

Воно й не дивно, адже в Литві вона коштує 4680 євро, розмитнення в Україні зараз обійдеться в 1560 євро, тоді як до введення знижок це коштувало б 3907 євро.

Іноді купують і більш старші авто – 2005 року випуску, які в середньому обходяться в 2042. євро.

Джерело from-ua.com


Не пропустіть