Кабмін порахував збитки від легалізації «євроблях»

Уряд підтримав проект закону, покликаний знизити акцизи на розмитнення авто, проте відзначили, що через його прийняття бюджету щорічно втрачатиме 2 млрд гривень, – йдеться в висновоку Кабміну до проекту закону №8487.

«Запропоноване зниження ставок акцизного податку на легкові транспортні засоби може привести до зменшення надходжень до бюджету на 2 млрд гривень щорічно», – наголошується в документі.

«При цьому в законопроект не представлені пропозиції щодо фінансового забезпечення або покриття можливих втрат бюджету, що не узгоджується зі статтею 27 Бюджетного кодексу України», – йдеться у висновку.

Разом з тим, відзначають чиновники, введення запропонованих ставок акцизного податку, зокрема на вживані легкові авто старше 10 років, може стати суттєвою перешкодою для нарощування обсягу виробництва вітчизняних легкових транспортних засобів.

«Крім того, реалізація законодавчої ініціативи може привести до збільшення ввезення в Україну та легалізацію вже уживаних транспортних засобів, переважно тих, які були в користуванні близько 10 років», – йдеться у висновку.


Не пропустіть