Як побороти страх водити машину

Часто страхи заважають виконанню наших бажань. Тому їх не тільки можна, а й треба долати. А питання, як побороти страх водити машину, ставлять перед собою іноді не тільки автомобілісти-новачки. Часто люди зі стажем скаржаться на ту ж проблему.

Причини появи страху.

Будь-яка дорога непередбачувана. І кожна поїздка за кермом автомобіля – певний стрес для людини. А для деяких – ще й страх. Але є безліч порад, як побороти страх водити машину. Правда, для цього важливо знати, що саме цей страх викликає.

Почуття страху може виникати з різних причин. Такою, наприклад, є невпевненість водія у своїх силах і знаннях. Часом люди боятися зустрічних машин, особливо якщо ті великі. Багато говорять про те, що їх лякають ситуації на дорогах. Адже всі кудись поспішають, порушують. Причому, як водії, так і пішоходи. Боязнь перед попаданням в аварію заважає людям сісти за кермо. Адже в такому випадку водій несе відповідальність за благополуччя і здоров’я всіх учасників дорожнього руху. І пасажирів, що знаходяться в машині, також. Страх у багатьох викликає несподівана зустріч із співробітниками ДІБДР.

Справляємося з нашими страхами.

Є багато порад, як побороти страх водити машину. Але при цьому слід відрізняти простий страх від фобії. У другому випадку необхідна вже допомога лікаря. З водієм проводиться бесіда, виявляються причини цих відчуттів. Якщо, наприклад, у вас з’явилася фобія після побаченого раніше ДТП, фахівці допоможуть впоратися з проблемою.

Можна спробувати гіпноз проти страху. Тут особливий наголос робиться на виявленні причин такого панічного стану. І, звичайно ж, згодом, ці труднощі долаються.

Самопереконання також може зіграти важливу роль. Говоріть собі про те, що б можете все подолати, впоратися, що все у вас вийде.
Дуже важливо при всіх цих методах вірити в результат. Тільки сподіваючись на краще, людина досягає успіху.

Поради бувалих.

Багато водіїв вважають, що страх проходить з часом. Потрібна постійна практика. Крім того, важливо навчитися відчувати дорогу.
Перед тим, як сісти за кермо і поїхати, потрібно, насамперед, заспокоїтися. Не варто поспішати, гнатися за кимось. По-друге, пробувати їздити потрібно в місцях, де не дуже багато машин.

Радять також самому спробувати зрозуміти, де саме виникає страх. Знання причини такого почуття – проблема наполовину вирішена.
Часто люди говорять про страх здатися дурним під час руху. Водія, який зробив помилку, зустрічають з агресією, лайкою.
Рідко можна зустріти людину, що має хорошу надійну машину, у якого б була така проблема. Тому, «знавці» радять змінити автомобіль, щоб страх пройшов.

Найбезпечніші машини.

Щорічно проходить тестування машин, виявляються надійні. Проводиться все це в Америці, де і підбиваються підсумки. За їх останніми даними, до трійки лідерів увійшли: Audi A3, Buick LaCrosse, Chevrolet Malibu.
Правда, виходячи з іншої статистики, що дають в журналі Forbes, виграють інші марки. Тут лідируючі позиції зайняли Audi A6, Mercedes-Benz Е-класу, Volvo S60.

Є й інші дані, що визначають безпеку автомобілів по класах. Це дозволить вам найбільш точно визначитися з вибором автомобіля, що купується. Причому, можна знайти опис самого проведення тесту. Таким чином, знаючи причину страху, ви можете підібрати такий автомобіль, в якому страх зникне.

Що не варто вибирати.

Проводячи випробування міцності, виявляються також і самі небезпечні автомобілі. Проводиться тестування в кілька етапів. Перше місце було присуджено марці Dodge Ram. Цей пікап не показав добрих результатів. Це ж можна сказати і про пікап Chevrolet Colorado, що зайняв друге місце. Сюди ж, до трійки небезпечних, відноситься і кросовер Mazda CX-7.

Журнал Forbes дає і свою статистику щодо цього. Говориться, що найнебезпечніший автомобіль Hyundai Elantra. Вона, незважаючи на наявність подушок безпеки, не захистить водія і пасажирів від сильних ударів.
Друге місце присудили седану Kia Optima. Або, як його ще називають у Росії, Magentis. Чи не відзначилася особливою стійкістю і Mazda 6. Вона «провалилася» під час перевірки міцності бокового удару.

Головний захист.

Все ж, яку б ви модель не вибрали, завжди потрібно перевіряти надійність подушок і ременів безпеки. Вже з давніх пір ведеться їх розробка, модернізація. Спочатку водій прив’язував себе на рівні талії. Придумали подушки безпеки, які, щоправда, часто лякали людей при розкритті. Адже «вилітала» вона з великою швидкістю і шумом. Але захист як-не була. Для того щоб такий захист вам не нашкодила, потрібно не забувати про ремінь безпеки. Про нього деякі машини нагадують своїм пронизливим писком, якщо починається рух, а людина не пристебнувся. У разі якщо водій нехтує таким правилом, то при аварії, подушки просто не будуть функціонувати.


Не пропустіть