Названо головну помилку водіїв, через яку може зламатися АКПП

Запорука довголіття будь-якої трансмісії полягає в правильному і своєчасному її обслуговуванні. В ідеалі воно повинно включати заміну мастила, зовнішнього та внутрішнього фільтрів, а також очищення картера.

За словами експертів, однієї лише заміни оливи із зовнішнім фільтром раз на 50-60 тисяч кілометрів недостатньо. Разом з цим слід змінювати і внутрішній фільтр грубого очищення, який також дуже важливий для правильної роботи трансмісії.

Справа в тому, що в міру забруднення робочої рідини внутрішній фільтр втрачає свою пропускну здатність і тим самим стимулює так зване «голодування КПП».

Якщо внутрішній фільтр не змінюватиме 10 або більше років, то знос вузлів лише зростатиме, а тиск рідини – знижуватиметься. У результаті навіть при -10 градусів взимку запросто можна «вбити» АКПП, і автовласникові доведеться або замінити агрегат, або капітально його ремонтувати.

Тому тим, хто хоче уникнути подібних проблем з трансмісією, потрібно пам’ятати: обслуговування АКПП із пробігом понад 100 тисяч кілометрів обов’язково має включати заміну внутрішніх фільтрів та очищення картера.


Не пропустіть