Заміна амортизаторів своїми руками

Головна функція амортизаторів – придушувати різного роду коливання і пом’якшувати удари від ям. Це необхідно для того, щоб виникає під час руху фізична сила розподілялася рівномірно. В принципі, дана деталь повинна служити досить довго. Але через високі навантажень та екстремальної експлуатації автомобіля, амортизатори, як і інші елементи ходової частини, починають виходити з ладу. Амортизатори потрібно обов’язково міняти, якщо: ви виявили на поверхні штока амортизатора потертості, сліди затискачів або іржі; на опорах пружин амортизаторів є сліди корозії; підтікає масло з амортизатора; після розгойдування авто, коливання ще тривають; на швидкості 70-80 км / ч спостерігається загальмована реакція автомобіля на кермо, машина «нишпорить» на незначних нерівностях дороги, а також поперечне або поздовжнє розгойдування.

Звичайно ж, отримати повну картину про стан амортизаторів можна за допомогою спеціальних пристосувань на стендовій діагностиці. Недоліком такого тестування є складність проведення процедури і висока вартість.

Як відбувається процес заміни амортизаторів?

Поставити авто на оглядову яму, зняти колеса;
Бажано виконувати демонтаж стійки з гальмівним диском. Потім зняти кріплення амортизаційних стійок зверху, а також розкрутити всі кріплення знизу амортизатора;
Акуратно виймаємо амортизатор з пружиною. Її в жодному разі не повинно перекосити і тріщини на ній не допускаються;
Якщо амортизатор нерозбірний, вихід один – замінити його на новий. Якщо ж це розбірний вид амортизатора, можна виконати його ремонтні роботи. А саме, знімаємо з нього пильовик, відкручуємо гайку кріплення і дістаємо амортизатор. Рідину, що знаходиться всередині – міняємо на нову. З штока потрібно зняти захисне кільце з сальником і прокладку. Корпус амортизатора затискаємо в лещатах і витягуємо клапан стиснення, від’єднуємо шток з поршнем. Потім всі запчастини необхідно діставати послідовно і провести їх візуальний огляд. Все те, що має дефект, потрібно замінити на нові запчастини. Придбати їх можна в будь-якому автомагазині, вони продаються спеціальними комплектами.
Не забувайте, що заміна стійок повинна виконуватися попарно. Тобто, якщо ви міняєте тільки правий амортизатор, значить, лівий також підлягає заміні. Ремонт стійок амортизаторів тягне за собою і обов’язкову заміну масла, тільки не моторного, а амортизаторную. Виконати ремонт або заміну амортизаторів своїми руками зовсім нескладно. Головне – дотримуватися деяких правил і мати при собі такі інструменти, як стієчний ключ, пружини, стяжки і домкрат.


Не пропустіть