PDR – видалення вм’ятин без фарбування

Технологія беспокрасочного видалення вм’ятин PDR (Paintless Dent Repair) незважаючи на гадану інноваційність застосовувалася в Америці, Європі, а головне на нашій Роідне ще в 50-60х роках. Саме тому, ця технологія досі не запатентована. Різниця полягає лише в тому, що раніше майстри виготовляли інструменти самостійно, але потім Америка проявила діловий підхід до ситуації і стала виробляти готові інструменти. Потім роль головного постачальника інструментів зайняла Німеччина.

Але так чи інакше, технологія існує вже тривалий час, а з’явилася він тоді, коли автовиробники стали застосовувати у фарбуванні кузова нові лакофарбові покриття на основі полімерів. Нове покриття мало більшої стійкістю до корозії, а також більшою гнучкістю. Таким чином, при виправленні вм’ятин, поверхню кузова зберігала свій товарний вигляд.

Технологія PDR незважаючи на довгий час застосування, все ще вважається однією з найскладніших, а деякі ставляться до неї як до мистецтва. Для роботи майстру необхідна спеціальна лампа, якою він підсвічує весь кузов, заломлення світла лампи допомагає точніше визначити пошкоджену ділянку. Далі майстер проводить точковий масаж пошкодженої деталі, по черзі масажуючи за допомогою спеціального інструменту всю область. При цьому, вплив відбувається як із зовнішнього, так і з внутрішньої сторони, а вм’ятина плавно витягується на потрібний рівень. Після ремонту автомобіль виглядає як новенький, і визначити місце вм’ятини вже майже неможливо. При цьому, видалення вм’ятин без фарбування – технологія досить дешева і швидка, в порівнянні з традиційним ремонтом.


Не пропустіть