Як вибрати зимову гуму?
Прийшов листопад, і водії починають підбирати своїм автомобілям зимові «наряди». Правильно, краще підготуватися заздалегідь. Однак, як вибирати зимову гуму, і якими критеріями керуватися? Спробуємо розібратися.
Насамперед, слід зазначити, що багато в першу чергу звертають увагу на виробника шин, віддаючи перевагу закордонним маркам. Це не завжди правильно, головне в цій справі – вивчити конструкцію шин.
По-перше, при виборі шин, потрібно виходити з клімату, в якому ви живете. Наприклад, у південних регіонах більше підійдуть шини з водовідводами, які дозволяє пройти більшій кількості вологи та мокрого снігу, також корисними будуть грунтозацепи для більш зручної їзди по вологих грунтових дорогах. Зауважимо, що шини з відводом – одна з сучасних розробок, тому призначена також для сучасних автомобілів. Якщо у вас на машині не встановлена система ABS, то від таких шин краще відмовитися, щоб уникнути труднощів. Засніжених регіонах краще підійдуть шини з сильно розрідженим малюнком і великою відстанню між «шашками», щоб крізь них проходило більше снігу.
Слід також звертати увагу на малюнок протектора. Для незаснеженних міських доріг краще підійдуть шини з ненаправленої малюнком. До речі, такий малюнок добре підійде старим машинам. Новачкам краще брати шини з направленим малюнком – так їм буде легше вписуватися в повороти. Окрему увагу потрібно звернути на елементи протектора. Водовідводи, грунтозацепи, ламелі і ребра між шашками – всі вони призначені для специфічною їзди.
Нарешті, ні в якому разі не беріть стару гуму, це загрожує проблемами. Вибирайте нову, незалежно вітчизняний це виробник або іноземний. Будьте обережні в магазинах і на ринках, перевіряйте товар на шлюб. Пильно вивчіть зовнішній і внутрішній вигляд покришки, наприклад, всередині у шин не повинно бути бульбашок. І пам’ятайте, середній гарантійний термін на шини – 3 роки. Тому якщо вам пропонують щось, що лежало на складі пару років – відмовляйтеся, цей товар вже втратив свою еластичність.