Заміна масла в АКПП своїми руками

У сучасних коробках автомат відсутня заливна горловина, оскільки її технічними характеристиками передбачається збереження працездатності протягом усього часу експлуатації. На старіших АКПП не тільки потрібно міняти масло, але це необхідно робити через певний період часу. Треба орієнтуватися приблизно на 50 тис. Км., Після яких треба не тільки міняти масло, але і фільтри. Близько третини цієї відстані, треба контролювати рівень масла і постійно доливати його. Самостійно замінити масло в автоматі нескладно, хоча не потрібно вважати цей процес дріб’язковим справою. Для цього не досить зняти зливну пробку, злити масло і залити нове. Цей спосіб дозволити відновити не більше 40% масла. Якщо вами буде неправильно виставлений рівень масла, то може виникнути необхідність серйозного ремонту. Якщо не долити масло, може утворитися емульсія, що включає повітря і масло, що виведе з ладу коробку автомат. Через зайву масла може відбутися вспенивание, яке погіршить стан коробки.

При заміні масла в АКПП необхідно:

Загнати машину на естакаду, щоб отримати доступ до піддону АКПП. Коли машина буде на естакаді, треба знайти контрольний щуп на піддоні. Вийміть його, протріть і встановите назад. Далі слід витягти щуп знову, щоб подивитися який рівень має масло. Верхня відмітка щупа є нормальним рівнем масла для прогрітої і холодною коробки. Перед тим як зливати масло з АКПП, треба прогріти мотор, потім загнати авто на естакаду. Тепле масло є більш рідким, тому його легше злити. Якщо ви це зробили, треба відкрутити пробку і злити масло. Далі зніміть піддон, він зазвичай закріплений на болти по периметру. Піддон і складові треба промити за допомогою бензину. Деталі необхідно ретельно прочистити.

Особливо це стосується магніту, розташованого в піддоні АКПП. Його основний функцій є відлов металевих компонентів, тому він має важливе значення. Фільтр може бути замінений чи промита бензином. Потім його треба продути компресором. Зазвичай не здійснюється злив всього обсягу масла, тому деякими автомобіль заводиться на пару секунд, щоб масло витекло. Очистивши піддон і фільтр, встановіть все назад і залийте нове масло. Після цього треба буде завести автомобіль і подивитися, чи є патьоки. На цьому процедура по заміні масла на АКПП своїми руками може вважатися завершеною.


Не пропустіть