Як знизити витрату бензину?

На жаль, вартість бензину все сильніше і сильніше б’є по кишені автолюбителів. Є кілька способів боротьби з цією проблемою: користуватися громадським транспортом, або більше заробляти грошей. Якщо ці варіанти не для вас, тоді можна спробувати знизити витрату бензину в автомобілі. Головне – це відмовитися від агресивного стилю їзди. Вчіться правильно користуватися коробкою передач. Перемикати передачі потрібно в той момент, коли обороти двигуна знаходяться в робочій, а не червоній зоні. Чим сильніше і довше будете терзати педаль газу, тим більше буде витрата палива. Намагайтеся їхати без ривків, тобто не потрібно різко прискорюватися, а потім різко гальмувати. Користуватися нейтральною передачею на спуску не бажано, краще повністю відпустити педаль газу. Якщо є можливість закрити вікна, то закрийте, оскільки цю дію трохи поліпшить аеродинамічні якості машини.

При їзді по трасі намагайтеся їхати якомога ближче до великих автомобілів, цим ви знизите опір зустрічного вітру. Головне – не захоплюйтеся, так як автомобіль, який їде спереду, може різко загальмувати. При низьких температурах довго прогрівати автомобіль не потрібно. Вам вистачить кількох хвилин роботи на холостих обертах. Вже через 5-10 хв двигун почне нагріватися. Поки температура не підніметься, давати великі навантаження на двигун при їзді небажано. Заливати паливо намагайтеся тільки на перевірених заправках. Сміливо переходьте на бензин АІ-95, він хоч і дорожче, але з ним витрата знизиться приблизно на один літр на 100 км пробігу.

Вчасно міняйте такі витратні матеріали, як паливний і повітряний фільтри. Їх засмічення може призвести до значного збільшення витрати палива. Не забувайте про своєчасну заміну масла в двигуні. Позбавтеся від всіх зайвих речей в автомобілі: кожна сотня кілограм зайвої ваги буде приводити до збільшення витрати бензину приблизно на 1 л. Розмір коліс повинен відповідати заводським характеристикам автомобіля. Не потрібно встановлювати величезні диски на 18 дюймів, так як це призведе до значного збільшення витрати. Чим більше розмір колеса, тим більше палива буде вилітати в трубу. Тиск у шинах теж не повинно відрізнятися від заводських характеристик. Зміна тиску на 0,5 атмосфер збільшить витрату на 10-15%.

Для більшості двигунів заводом-виробником встановлені особливі настройки двигуна для оптимальної швидкості. Цей мінімум називається «крейсерській» швидкістю, яка дорівнює приблизно 90 км / год на останній передачі. Не звертайте уваги на рекламу різних присадок для палива, які нібито знизять витрата бензину. Здебільшого вони можуть тільки нашкодити двигуну вашого автомобіля. І найголовніше: економія палива – це добре, але безпека повинна бути завжди на першому місці.