Купувати чи шини б / у?

«Перевзути» свій автомобіль – справа не з дешевих. Тому при виникненні такої необхідності, водії починають розглядати можливість заощадити, встановивши на машину покришки, вживані. На перший погляд в цьому нічого страшного: поставки йдуть з країн, стан доріг в яких відмінне, тому протектор може цілком добре зберегтися, а вартість таких коліс в 3-4 рази нижче нових. Більше того, на ціну таких покришок не впливає їх бренд. Це дозволяє підібрати варіант вище класом за смішною ціною. У чому ж може бути підступ?

Які проблеми можуть виникнути при використанні бу шин?
По-перше, це ступінь зносу малюнка протектора. Якщо в суху теплу погоду у такої шини буде прийнятний рівень зчеплення, то в дощ є високий ризик аквапланування, що може призвести до непоправних наслідків. Не допоможе навіть розкручений бренд виробника, закони фізики обдурити ще нікому не вдалося. По-друге, якщо для нових покришок є спеціальні вимоги до зберігання, то старі шини навряд чи знаходилися на складах з дотриманням даних норм. Крім ушкоджень, які могли виникнути під час експлуатації коліс їх першим власникам, можуть додатися різні шишки і мікротріщини, а також вилізлий металокорд тощо. Це може призвести до вибуху покришки, навіть при наїзді на незначна перешкода.

По-третє, виробник вимірює ресурс автошин не у відсотках від зносу малюнка протектора, а в кілометрах. Скільки проїхало кожне таке колесо не знає ніхто. Єдине, що можна точно дізнатися з маркування на боковині – це місяць і рік випуску покришки. Але й це не дає достовірних даних про пройдений ресурсі. Адже є ще й ресурс міцності матеріалу, а мікротріщини часто невидимі. Задайте собі питання: а чи варта гра свічок? Наскільки вийде заощадити, якщо через місяць колеса стануть непридатні для використання і доведеться знову їх купувати. Навіщо ж купувати старі колеса? Бувають ситуації, коли коштів немає, а їздити треба. У такому випадку доцільно скористатися такими шинами на якесь не сильно тривалий час. При цьому варто пам’ятати, що єдина річ, що утримує ваш автомобіль на дорозі, це 4 вузькі смужки гуми.

Вирішувати завжди вам, але в будь-якому випадку пам’ятайте: економити на своїй безпеці не варто, і ні в якому разі не купуйте бу зимові автошини.


Не пропустіть