Як вибрати зимову гуму?

Осінь – це пора не тільки листопаду і випадання першого снігу, але і період виникнення головного болю у авто власників, пов’язаної з необхідністю «перевзування» свого залізного коня в зимову гуму. Якщо зимова гума вже придбана раніше, то однією проблемою менше, а якщо ні, то слід задуматися про те, який же тип зимової гуми придбати для свого автомобіля. Більшість зимових шин, що виготовляються різними фірмами, відноситься до двох категорій: з шипами або без шипів.

Першу ще часто називають «шипованой», а другу – «липучка», хоча правильна назва – фрикційна. Принцип дії у них теж відрізняється. Якщо гума на шипах підсилює гальмування за рахунок зчеплення дорожнього покриття із шипами, то фрикційна гума – за рахунок м’якості матеріалу і особливою технологією малюнка протектора.

По суті обидва види гуми призначені для їзди по зимових дорогах при низьких температурах, але відмінності в якості гальмування залежно від типу покриття у них є. У сучасних великих містах взимку, як правило, дорожні служби непогано справляються зі своєю роботою і досить вчасно розчищають дороги від снігу і посипають їх різними хімічними реагентами. У підсумку на більшості дільниць проїжджої частини сніг і лід практично відсутні. Так от, на таких покриттях найефективніше поводиться гума на липучці ». За містом або у дворах будинків ситуація зворотна, там, як правило, досить слизьке покриття. Це висуває додаткові вимоги до безпеки водіння, в тому числі і до характеристик зимової гуми. У таких випадках кращим варіантом буде придбати шини з шипами. Така гума щонайкраще поводиться на обмерзлій дорозі, зменшуючи гальмівний шлях автомобіля за рахунок шипів.

Таким чином, вибір гуми залежить від цілей і напрямів зимової поїздки. Якщо Ви припускаєте більшу частину маршрутів взимку здійснювати в межах міста, де чистять і посипають дороги, то найкращим варіантом стане фрикційна гума. Вона забезпечить Вам певний рівень безпеки та комфорту при їзді. Крім того, вона довговічніша в експлуатації. При частих виїздах за межі міста в зимовий період краще придбати гуму на шипах. Головне запам’ятати, що зимові шини лише допомагають скоротити гальмівний шлях, але не гарантують Вам повну безпеку. Тому кращим рішенням на зимовій дорозі буде акуратне водіння.


Не пропустіть