Чим тривала спека небезпечна для коробки «автомат»

Літня експлуатація АКП.

Спека не менш складне випробування для автомобіля, ніж морози. Крім теплових навантажень під капотом і всередині тертьових вузлів і агрегатів додається висока температура навколишнього середовища. І в цій ситуації можуть почати вилазити різні проблеми. Наприклад, починаються збої в роботі АКП. Але чим вони викликані, якщо один з головних агрегатів автомобіля повинен демонструвати стійкість і витривалість, інформує Ukr.Media.

Чому спека здатна згубно впливати на «автомат», і як можна уникнути негативних наслідків. Сумно, але факт — спека так само згубна для агрегатів автомобіля, як і сильні морози, і неякісне мастило, і рідкісне технічне обслуговування, і неоригінальні запчастини. Коли на вулиці +30, проблеми можуть проявлятися одна за одною. Наприклад, від спеки машини помітно втрачають в тязі. Виявляються проблеми в системі кондиціонування і охолодження двигуна. Можуть давати збої гальма. Та й автоматична коробка може не витримати, і поводитися дивно. Про неї і поговоримо.

Почнемо з того, що підвищення температури мастила в трансмісії, супроводжувана різними збоями в роботі агрегату, якщо воно траплялося раніше, і не залежало від спеки що настала — симптом досить серйозний, який обіцяє проблеми з коробкою. А далі — дорогий ремонт. Причин для зростання температури трансмісійної рідини предостатньо. Тут і падіння рівня самого мастила, і зниження робочого тиску, і банальний знос рідини. В результаті подібних проблем мастило може розігрітися понад 120 градусів, що згубно для «автомата». Рідина деградує ще стрімкіше, посилюючи знос коробки передач. І тут недалеко до поломки соленоїдів, пакета фрикціонів і інших елементів трансмісії.

Втім, в «автоматі» є захист від дурня — відчувши недобре, електроніка зазвичай ставить трансмісію в аварійний режим, про що сповіщає автовласника контрольною лампою на приладовій панелі. І в цій ситуації важливо припинити експлуатацію коробки передач, викликати евакуатор і відвезти машину в технічний сервіс. В іншому разі можна заробити купу проблем, і тоді можна сміливо замовляти нову коробку передач.

Так, в спеку рідина ATF, яка циркулює в коробці, змащуючи і охолоджуючи її, втрачає у властивостях. Наприклад, з ростом температур погіршується її в’язкість, що безпосередньо впливає на елементи коробки передач, що труться між собою — їх знос прискорюється. Саме тому на багато з АКП встановлений охолоджуючий контур. Але якщо є проблеми в системі охолодження двигуна і коробки, наприклад, недостатня кількість охолоджувальної рідини, то трансмісія обов’язково буде грітися. А якщо автомобіль застряг, штовхається в пробці або ж використовується на піку своїх можливостей, то попереджає про перегрів значка на приладовій панелі чекати залишиться недовго. А за ним піде і дорогущий ремонт агрегату. Або зовсім його заміна. І повірте, за нинішніми цінами приємного в цьому мало.

Якщо «автомат» вашого автомобіля одного разу подав вам сигнал, то до з’ясування причин слід відмовитися від поїздок, або здійснювати їх тоді, коли пік спеки вже пройдений. Не нехтуйте обслуговуванням «автомата». Своєчасно міняйте трансмісійну рідину і ремонтуйте його, щоб проблеми не накопичувалися, як сніжний ком спекотним літом.

Джерело aspekty.net

Не пропустіть