Топ-5 простих порад, як втримати автомобіль на снігу та льоду

Вчасне перевзування вашого авто в зимову гуму – необхідна, але далеко не достатня умова безпечної їзди в цих суворих реаліях. Про ланцюги протиковзання згадувати не будемо – це тема для окремої розмови.

Не робити різких рухів. Хоч як це банально звучить – робота кермом, натискання на педалі та перемикання передач мають бути, по можливості, плавними.

Низькі оберти двигуна. Надмірна тяга на привідних колесах підвищує ймовірність пробуксування та подальшого зносу/заносу. Намагайтеся рухатися “в натяг” на якомога вищій передачі (до 2000 об/хв). З «механікою» це не викликає будь-яких проблем, власникам машин з АКП слід перейти в ручний режим, або поставити селектор у положення W (winter).

Гальмування двигуном та коробкою. У жодному разі не перемикайтеся на “нейтраль” – рух накатом майже завжди призведе до втрати керованості автомобілем. Послідовно переходьте на знижені передачі, ступінчасто та плавно натискаючи педаль гальма. Для стабілізації ковзного авто досвідчений драйвер може трохи попрацювати газом. Непрофесійному водієві краще покластися на рефлекс, а він вимагає відпустити педаль акселератора.

Щоб повніше “відчувати” машину і не відволікатися, бажано максимально виключити сторонні шуми – музику та розмови в салоні.

Якщо ж автомобіль втратив керування і почав дрейфувати по дорозі, постарайтеся плавними рухами керма його “спіймати”, потихеньку спрямовуючи у бік узбіччя і зупиніться, притершись в крайньому разі до бордюрного каменю. Потім видихніть, заспокойтеся і знову починайте рух.

Джерело uzr.com.ua

Не пропустіть