Водіїв в Україні карають за відсутність вогнегасника в авто: що кажуть юристи

Українцям нагадали нюанси чинного законодавства та розповіли, які існують штрафи за відсутність вогнегасника у транспортному засобі.

Про це пише «Апостроф» із посиланням на «Дорожнього адвоката».

Останнім часом патрульні почали частіше перевіряти наявність вогнегасника у транспортному засобі. Ба більше, водіїв штрафують за його відсутність.

Вогнегасник в автомобілі необхідний для того, аби загасити початковий вогонь, який може виникнути у транспортному засобі внаслідок нещасного випадку. Коротке замикання, перегрів двигуна або інші вогневі небезпеки можуть призвести до трагічних наслідків, тому вогнегасники мають бути в автівках.

Вогнегасник в авто — що каже законодавство

Пункт 2.3 ПДР передбачає, що для забезпечення безпеки дорожнього руху водій перед виїздом зобов’язаний перевірити й забезпечити технічно справний стан і комплектність транспортного засобу. Вогнегасник повинен бути в закріпленому стані у спеціальних або легкодоступних місцях.

Тип і кількість вогнегасників повинні відповідати чинному законодавству. Вогнегасники, якими забезпечуються автівки, повинні бути сертифікованими в Україні. Без вогнегасника водій не має права розпочинати поїздку.

Вогнегасник в авто — чи зобов’язаний водій пред’явити патрульному вогнегасник

Пункт 2.4.б передбачає, що водій на вимогу поліцейського повинен зупинитися та надати можливість перевірити комплектність транспортного засобу. Однак в законі чітко не прописано той факт, що водій зобов’язаний предв’явити вогнегасник або навіть відповідати та запитання, чи оснащена автівка вогнегасниками.

Вогнегасник в авто — покарання

Якщо водій за власним бажанням підтвердить, що в його автівці відсутній вогнегасник, це буде підставою для винесення постанови щодо притягнення громадянина до адміністративної відповідальності.

Зазвичай поліція накладає штраф за відсутність вогнегасника, посилаючись на ч. 1 ст. 121 КУпАП. Ця норма передбачає штраф в розмірі 340 грн. Однак частина 1 статті 121 КУпАП визначає відповідальність у разі керування транспортним засобом з технічними несправностями, з якими експлуатація його забороняється.

Експерти пояснюють, що відсутність вогнегасника не є технічною несправністю, тому патрульні не можуть застосовувати ч.1. ст.121 КУпАП. Такі дії можуть передбачати лише накладення попередження згідно зі статтею 125 КУпАП. За словами юристів, в Україні ніхто не застрахований від некомпетентності суддів, які можуть визнати правомірним штраф за ч.1 ст.121 КУпАП через відсутність вогнегасника.

Вогнегасник завжди має бути в автомобілі, а його відсутність є порушенням вимог ПДР щодо комплектності автомобіля. Самостійна згода водія про відсутність вогнегасника є підставою для накладення адміністративного стягнення. За відсутність вогнегасника передбачено попередження, яке може оформлюватися шляхом винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.


Не пропустіть