Як боротися з примерзлим колодками?

До зимового сезону автомобілісти готуються заздалегідь, хоча багато зосереджуються тільки на гумі і забувають про інші можливі проблеми. Однією з несподіванок, що виникає, коли стовпчик термометра опускається нижче 10 градусів Цельсія: промерзлі колодки, які заважають автомобілю рухатися і заважають роботі гальма стоянки.

Профілактика

Є пара простих способів уникнути цієї проблеми. Якщо ваша машина оснащується механічною трансмісією, то залиште її на передачі, а не на ручному гальмі. Звичайно, це стосується тільки тих випадків, коли ухил не великий. Якщо у вас «автомат», то проблем взагалі не повинно виникнути – ставте на Parking, адже в цьому виді трансмісії за блокування руху відповідає особливий механізм в самій КПП.

Другий спосіб не допустити примерзшей дорожньої суміші на колодках – пригальмувати кілька разів легкими рухами перед остаточною зупинкою. Це розігріє колеса, і на них розтануть останні крапельки вологи і залишки снігу.

Боротьба

Що ж робити, якщо гальмівні колодки все-таки примерзли? Народний спосіб боротьби з цією неприємністю – облити колеса гарячою водою. Але саме гарячою, а не окропом, а потім потрібно їх висушити, щоб проблема не повторилася. Замість гарячої води можна використовувати потік гарячого повітря, для цього можна використовувати фен або при наявності шланга направити на колеса повітря з вихлопної труби.

Якщо колодки примерзли не так істотно, то потрібно плавно починати рух автомобіля, але ні в якому разі не рвати з місця – це може погано відбитися на технічному «здоров’я» вашого автомобіля. Необхідно також враховувати різницю між примерзлим колодками і заклинює. Можливо, проблема зовсім не в морозі і не в полою, а в несправності самих колодок.


Не пропустіть