Чи варто купувати авточохли з екошкіри?

При виборі авточехлов багато автомобілістів стикаються зі складним питанням – який матеріал віддати перевагу? Більше того, якщо раніше матеріали оббивки обмежувалися тканиною, хутром, велюром і натуральною шкірою, то зараз з’явилися такі матеріали як алькантара і екошкіра, які, до того ж, стають все більш і більш популярними. Роз’яснення з приводу алькантари ми вже давали в іншій статті, а зараз спробуємо розібратися, що таке екошкіра, чим вона відрізняється від натуральної.

У наших умах вже зміцнилася негативна асоціація зі словом шкірозамінник. І недивно, адже кожзам на ПВХ дійсно володіє дуже низькою якістю. Проте порівняно недавно на ринку з’явився новий матеріал – екокожа. Це доступна альтернатива натуральній шкірі, яка не тільки володіє всіма якостями оригіналу, але навіть перевершує деякі з них. Недарма навіть в салонах дорогих автомобілів не гребують використовувати цей матеріал.

До складу екокожі входить входить бавовна, на який наноситься поліуретанова плівка. За рахунок цього поєднання матеріал набуває кращі якості обох: стійкість на розрив від бавовни, і морозостійкість, зносостійкість і здатність до самовідновлення від поліуретану.

Основною особливістю екокожі є те, що це екологічний матеріал, не містить добавок-пластифікаторів, а отже, не виділяє токсини. Він також не має запаху, що є ще однією відмінністю від натуральної шкіри. Але одним з найважливіших переваг екокожі над її натуральним аналогом є більш високу якість повітропроникності. Іншими словами, екошкіра краще «дихає». Мікропори, які утворюються в результаті нанесення плівки на основу, краще пропускають повітря, тому екошкіра завжди тепла, приємна на дотик, а оголені ділянки тіла не потіють при зіткненні з нею.

Нарешті, останній, але не менш важливе, плюс – гідний зовнішній вигляд. Екошкіра дуже складно відрізнити від натуральної за зовнішнім виглядом, тому яке б виріб з неї не робили – автомобільні чохли або сумочки – вони завжди матимуть преміальний, акуратний вигляд.


Не пропустіть