Неприємні запахи в автомобілі

Коли в салоні автомобіля спостерігається тривожний запах, це може бути сигналом несправність транспортного засобу. Розглянемо, що може послужити причиною того чи іншого запаху.

Пахне палаючим маслом. Причиною такого запаху може служити протікання масла з-під коробки передач або прокладок двигуна. При цьому, як правило, масло змішується з пилом і брудом, утворюючи кірку і перешкоджаючи охолодженню двигуна. У підсумку можна залишити мотор без мастила, а це чревате наслідками.

Пахне вихлопними газами. Якщо після деякого часу запах не вивітрюється, це може означати несправність в системі випуску, з причини якої вихлопні гази через вентиляцію надходять в салон. Це дуже небезпечно, чадний газ навіть може призвести до непритомного стану. Тому слід відкрити всі вікна і негайно відправитися в автосервіс.

Пахне бензином. Якщо ви впевнені, що запах йде не від плями на одязі, а саме від вашого автомобіля, то негайно вимикайте запалювання. Текти палива становить серйозну небезпеку виникнення пожежі, тому не можна допускати цього в системі живлення. Якщо з-під капота не йде дим, потрібно з вогнегасником напоготові відкрити кришку і оглянути шланги.

Пахне солодким. Солодкий запах в більшості випадків означає текти тосола. Однак перед тим, як лізти під капот, необхідно перевірити температуру двигуна – якщо стрілка зашкалює, значить, мотор перегрітий, а киплячий тосол з бризками вискакує назовні. Якщо температура в нормі, доцільно перевірити всі шланги і радіатор системи охолодження. Специфічний солодкий запах також може виникнути через течу антифризу. Це може помітити, якщо запах виникає при роботі грубки.

Пахне затхлістю. Затхлий запах може виникнути через цвілі або бактерій, що оселилися у вашому автомобілі. Необхідно перевірити килимки, а також систему кондиціонера: як правило, грибок з’являється в області недостатньо провітрюваного випарника.

Пахне тухлими яйцями. У цьому випадку проблема може полягати в каталізаторі. Каталізатор – це пристрій, який знижує токсичність вихлопних газів при роботі двигуна. Виправити це можна, замінивши старий каталізатор на новий. Якщо продовжувати використовувати транспортний засіб з несправним каталізатором, то з часом потужність двигуна буде падати, витрата палива збільшуватися, поки в один день мотор не затихне геть.

Пахне плавиться ізоляцією. Якщо ви відчули запах плавиться ізоляції, а тим більше побачили дим, необхідно терміново вимикати двигун, а краще і акумулятор. Причиною може служити неполадки в електричній системі автомобіля, імовірно, міг продірявитися який-небудь проводок. Такі несправності в жодному разі не слід намагатися усувати самостійно – тільки в автосервісі.


Не пропустіть