Мікроклімат салону машини

Мікроклімат салону машини – це все його метеорологічні умови: температури повітря, вологості до тиску. Температура повітря в кабіні повинна бути не менше +15 і не більше + 25 ° С. Найкраща температура від +18 до +20 ° С.

Якщо в автомобілі кузов, панелі, оббивка, предмети управління мають світлі тони, то в стоячому положенні, коли гріє сонце, ці предмети нагріваються на сонці 8-10 ° С. А предмети, пофарбовані в темні тони, нагріваються менше. Під час руху ця різниця зменшується до 1,5-2 ° С. Затемненние скла утримують 40-60% тепла променів, що проникають через прозоре скло.

Працювати при температурі повітря більше + 25 ° С сприяє швидкому стомленню, знижує рівень уваги. Якщо температура повітря збільшується 35 ° С, то відбувається гальмування розумової діяльності, знижується увага на 10 відсотків.

Зниження температури повітря негативно позначається на роботі м’язів, рухів, автомобіліст робить більше помилок.

Виявлено, що якщо температура повітря усередині транспорту + 13 ° С, то вона сприяє більшій кількості аварій та подій, ніж при звичайній температурі. За даними опитуваннями температура повітря в салоні автомобілів повинна бути взимку + 15 – + 25 ° С, влітку +18 – + 27 ° С.