Як вибрати автомобільний домкрат?

Для будь-якого автовласника важливе почуття твердої впевненості в своєму автомобілі. Для цього машину потрібно правильно укомплектувати всім необхідним, щоб не бути захопленим в дорозі зненацька. Одна з найбільш затребуваних речей, яким повинен бути укомплектований кожен автомобіль – автомобільний домкрат. Адже всяке може статися на дорозі, наприклад, знадобитися колесо поміняти або з вибоїни вибратися – домкрат завжди виручить автовласника. Однак дуже часто штатний домкрат не влаштовує власника, або з часом прихід в непридатність. Закономірно виникає питання про придбання нового. Важливо: новий домкрат повинен повністю відповідати технічним характеристикам машини і особливостям кузова. За принципом дії вони поділяють на механічні, гідравлічні, пневматичні і рейкові. Специфіку кожного необхідно враховувати при виборі.

Механічний
Домкрати цього типу підрозділяють на два види: вертикальної дії і горизонтального. Конструкція вертикального механічного домкрата розроблена давно, але він до сьогоднішнього дня зустрічається в комплекті вітчизняних машин. Домкрат досить простий в експлуатації. Серйозним недоліком вважається те, що його установка можлива тільки в конкретному місці на порозі машини. Природно, що з плином часу, спеціально призначений паз спрацьовується або пошкоджується, встановити домкрат вдається з великими труднощами. Горизонтальний, зокрема ромбових домкрат, більш універсальний, тому отримав більшого поширення. Переваги: ​​малі габарити, невеликої вагу, жорсткість конструкції. Недоліки: вантажопідйомність до 1,5 тн, недостатньо стійкий – потрібно рівна і тверда поверхня для опорної площадки.

Гідравлічний
За конструктивними особливостями розрізняють: домкрат вертикальний пляшковий, подкатной. Вертикальні домкрати з великою вантажопідйомністю, як правило, використовують при роботі з вантажної та спеціальною технікою. Подкатной гідравлічний домкрат – ідеальний варіант для роботи в гаражі: легко переміщується на коліщатках, не вимагає великих зусиль на рукоятці, забезпечує високу швидкість підйому. З недоліків слід відзначити великі габарити і вага.

Пневматичний
Найчастіше використовується рятувальниками при аварійних роботах.

Рейковий
Сучасні моделі рейкових домкратів мають гарну вантажопідйомністю, здатні підняти автомобіль на значну висоту. Домкрат легко і швидко встановлюється навіть під низькорозташованим вантажі. Для умов бездоріжжя ці якості особливо затребувані. До мінусів можна віднести суттєві розміри і вагу. Крім того, невелика площа опори обумовлює певну нестійкість піднесеного автомобіля. Однак невисока вартість рейкового домкрата дозволяє йому користуватися відчутною популярністю серед автолюбителів.


Не пропустіть