Як позбутися неприємного запаху в салоні автомобіля?

При покупці старої машини від нових власників часто можна почути скарги на специфічний запах у салоні. Старі пластмасові деталі, оббивка сидінь, якими роками усмоктувалися неприємні запахи, карти дверей, багажник, де перевозилися різні речі, є джерелами неприємних запахів в машині. Але не потрібно думати, що для усунення запах у салоні допоможуть дезодоранти або освіжувачі повітря. Цими коштами запах не усувається, а лише маскується. Будь, навіть потужний освіжувач, вивітриться з часом, а неприємні запахи не зникнуть. Розглянемо способи усунення неприємного запаху в машині. Щоб прибрати в’ївся роками запах, буде потрібно проведення неодноразової капітального прибирання салону машини різними миючими засобами. У прибиранні потребує весь салон. З скриньок потрібно витягнути зайве, вийняти килимки, зняти з сидінь чохли.

Ковролін, оббивка сидінь і стелі, інші тканинні елементи повинні бути оброблені пінними миючими засобами, оскільки вони найбільше вбирають запахи. Часто джерелом запахів є елементи салону з пластику. При нагріванні на сонці вони перетворюються на джерело їдкого і противного запаху. Для боротьби з ними рекомендується користуватися «сухим туманом». Суть способу полягає в закачуванні в салон машини димчастого речовини, проникаючого всередину щілин і куточків в салоні машини і знищують запахи. Самостійно цю процедуру виконати не вдасться, і потрібно буде звернутися до фахівців, однак ефект буде стовідсотковим.

Для автомобілів з кузовом хетчбек або універсал, де багажник знаходиться в салоні, джерелом запахів може бути сам багажник. В цьому випадку допоможе зняття всього оббивки багажника і її очищення на повітрі, за допомогою чистячих засобів. Причиною запаху можуть бути повітряні дефлектори, особливо сильно це помітно при включенні кондиціонера або грубки. Для вирішення проблеми потрібно перевірка стану фільтра салону. Можлива поява всередині нього грибкових утворень, якими створюються неприємні запахи. Це фільтр краще замінити новим, адже крім неприємних запахів, він може привести до серйозних хвороб дихальних шляхів. При наявності в салоні виразного запаху газу або бензину є проблеми з паливною системою. Самостійний пошук несправностей в даному випадку марний через його трудомісткості, тому потрібно доручити цю роботу фахівцям. Не потрібно тягнути з його усуненням, адже неприємний запах швидко осідає на оббивці сидінь і тканинних матеріалах.