Наскільки корисні присадки для палива?

В описі практично будь автомобільної присадки є така характеристика, як «зменшує витрату палива». Спробуємо з’ясувати, наскільки це реально, і яка кількість палива вдасться заощадити насправді. Зовсім недавно незалежна компанія проводила тестування присадки для палива, виробленої компанією Liqui Moly, щоб отримати відповідь на питання, – чи є економія при її використанні? Результат тестування вийшов неоднозначним. Розглянемо подробиці проведеного тесту і його результати. Для випробування був обраний позашляховик, обсяг двигуна якого становить 3,5 літра. Нестандартний варіант використовувався з метою більш легкого виявлення різниці у витраті, звичайно, якщо вона взагалі буде. Перед початком тестування був вимірі витрати палива позашляховиком.

Вийшло, що на трасі автомобіль витратив 14,5 літрів, а працюючи в холостому режимі, два літри 95 бензину за 1:00 роботи. Потім в двигун, коробку передач і редуктор залили присадку Liqui Moly. Перед виміром машина проїхала відстань близько двохсот кілометрів для повного змішування присадок з маслами. Потім автомобіль був знову відправлений на полігон для заміру економії палива, яка була досягнута після використання автомобільної паливної присадки. Отже, під час руху, замість 14,5 літрів машина витратила 13,9 літрів, а при роботі в холостому режимі було витрачено 1,7 літра бензину замість колишніх двох. Для вимірів використовувався бортовий комп’ютер машини.

Чи реально домогтися економії палива, використовуючи присадки?
Як видно, при використанні якісних присадок для масла можна домогтися незначного скорочення витрати палива. Це пов’язано з тим, що антифрикційними присадками знижується коефіцієнт тертя поршнів, що викликає додаткове навантаження на двигун, що й стає причиною підвищеної витрати палива. У тестованого автомобіля економія склала 4%, в принципі, це непогано. Ймовірно, для автомобіля, що має двигун меншого обсягу, вийде аналогічний результат. З урахуванням вартості присадки і чиниться ефекту на зниження витрати палива, окупність настане тільки після 3500 кілометрів пробігу. Якщо враховувати, що присадка робить свій вплив протягом 5-8 тисяч кілометрів пробігу, економія з одного літра бензину складе не більше рубля. Звичайно, багатьом подібна економія здається мізерною, що не має практичного сенсу. Однак, якщо згадати про інших якостях присадок, що полягають у захисті деталей від тертя, напрошується висновок, що присадками дійсно виконуються корисні функції.


Не пропустіть