Куди “прилаштувати” запаску після установки ГБО

Після встановлення ГБО (газобалонного обладнання) на автомобіль виникає проблема, куди ж подіти запаску або докатку. Внаслідок того, що, як правило, на місце запасного колеса в більшості випадків, встановлюється в багажник автомобіля газовий балон, автовласники виходять із ситуації по-різному. У цій публікації розглянемо всі можливі варіанти кріплення запасного колеса після переходу автомобіля на газ.

Найпоширеніший спосіб після установки ГБО купити спеціальний чохол, упакувати в нього запасне колесо і просто укласти його в багажник автомобіля. Однак такий варіант не є оптимальним, оскільки основна частина багажного відділення автомобіля стає не доступної для перевезення багажу.

Є ще один варіант вирішення даної проблеми – це покупка докатки, проте цей різновид запасного колеса підійде не для всіх автомобілів, та й повністю не вирішує проблему вільного місця в багажнику.

Оптимальним способом прилаштувати запаску після установки газобалонного автомобіля є установка спеціального кріплення на задню частину спинки сидіння. Це кріплення кріпиться за допомогою саморізів або заклепок, а запасне колесо до нього прикручується за допомогою тієї ж гайки, за допомогою якої воно кріпилося до кузова автомобіля в багажному відділенні.
Деякі автомобілісти після установки ГБО піднімають рівень підлоги в багажнику і в утворену нішу ховають запасне колесо.

Існують ще варіанти вирішення проблеми із запасним колесом після установки ГБО, наприклад, замість запаски возити в багажнику спеціальний герметик, який усуває за короткий проміжок часу прокол в колесі. Однак, пошкодження колеса не завжди може бути мінімальним, покришка може лопнути або прокол може бути такого діаметру, що його ремонт буде можливий тільки фахівцем на сервісі шиномонтажу.

На деяких автомобілях, в основному в кузові універсал або мінівен є можливість встановити запаску із зовнішнього боку, попередньо купивши або виготовивши під замовлення спеціальний кронштейн.


Не пропустіть