Скільки часу потрібно прогрівати машину?

На сьогодні досить актуальним є питання, скільки потрібно прогрівати машину і для чого це взагалі слід робити, пише autodriving.net.

Для початку розберемося, чи варто взагалі займатися прогріванням. Розглянемо літній і зимовий періоди, адже це найяскравіші представники холодної та спекотної погоди, а, як відомо, саме від температури повітря залежить сувора необхідність прогріву авто.

Аргументи «ЗА»

На холоді моторне масло стає більш в’язким, а при прогріванні двигуна, як, власне, і при їзді на мінімальних обертах першої передачі, завдяки тертю температура його плавно піднімається, приводячи до зменшення цієї самої в’язкості. Однак, якщо їзда на першій передачі не підходить вам з яких-небудь причин, двигуну просто необхідно прогрітися «стоячи», щоб уникнути заклинювання мотора.

Крім того, при частих пусках в холодний період року збільшується знос гільзо-поршневої групи, відбувається нерівномірний прогрів поршня. Даний факт може призвести до того, що поршневі кільця можуть почати залягати, ставши причиною зниження компресії в камері згоряння, а також підвищення тиску картерних газів.

Аргументи «ПРОТИ»

Тут головним є екологічний фактор. Також важливий і економічний чинник даного питання. При «стоячому» прогріванні двигуна витрата палива збільшується на 10% від фактичної витрати.

При холодному пуску при невеликих обертах двигуна на стінках циліндра в результаті перепаду температур утворюється невелика кількість вологи (конденсат). У результаті взаємодії конденсату (води) з окисом азоту та сірки утворюються слабкі азотні і сірчані кислоти, які можуть призвести до утворення корозії на деталях мотора, тому дані хімічні сполуки добре взаємодіють з металами, окислюючи їх.

Отже, вирішуючи, скільки прогрівати свій автомобіль, завжди орієнтуйтесь на сезонний режим. Літом, теплою осінню і весною автомобіль можна не прогрівати, а ось взимку і коли холодно рекомендується прогрівати автомобіль хоча б 1-2 хвилини.

Причому незалежно від того, прогрівали ви попередньо машину чи ні, рух відразу після старту рекомендується здійснювати в спокійному режимі (без різких поворотів, «смикання», спусків, підйомів). Так, автомобіль поступово прийде в загальний робочий стан без стресу і ризиків.


Не пропустіть